gototopgototop
Akcija ,,Aš ir tu - tai mes"
Trečiadienis, 05 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
LR Švietimo ir mokslo ministerijoje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai
Trečiadienis, 05 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
Gruodžio mėn. renginių planas
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
Mokytoja Sigma Jonušienė - Lietuvos šokių mokytoja!
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
Konkurso „Bebras“ apdovanojimų šventė
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
Klasės valandėlė 2-3-4 klasių mokiniams
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018

Skaityti toliau...
KONKURSAS JŪRŲ KELIAIS 2018
Trečiadienis, 02 Gegužė 2018 09:18

2018 04 27 Jau šį penktadienį prasidės 10-asis respublikinis moksleivių konkursas Jūrų keliais 2018. Šiemet konkursas vyks 2 kartus: 2018-04-27, kuriame varžysis moksleivių komandos iš įvairių Lietuvos miestų ir 2018-05-04 varžysis 12 klaipėdietiškų gimnazijų. Konkurso generalinis rėmėjas: AB DFDS Seaways.Didysis rėmėjas: UAB Baltlanta. Konkurso rėmėjai: Limarko grupė, Lietuvos jūrininkų sąjunga, UAB „Novikontas“, UAB „Baltnautic Shipping Ltd.“, UAB „Boskalis Baltic“. Informaciniai rėmėjai: radijo stotis „Laluna“, dienraščiai „Vakarų ekspresas“ bei „Klaipėda“.

Konkurso partneriai: Lietuvos Karinės jūrų pajėgos, VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“.

Konkurso LT dienos 2018 m. balandžio 27 d. dalyviai:

1. Akmenės r. Akmenės gimnazija

2. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija

3. Birštono gimnazija

4. Joniškio Aušros gimnazija

5. Kalvarijos gimnazija Marijampolės apskr.

6. Kauno rajono Babtų gimnazija

7. Radviliškio Lizdeikos gimnazija

8. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija

9. Tauragės Versmės gimnazija

10. Telšių Žemaitės gimnazija

11. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija

12. Vilniaus Žvėryno gimnazija

Šiandien įvyko pirmas konkurso „Jūrų keliais“, kurį jau 10 metų organizuoja Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, respublikinis turas. Jame varžėsi 12 moksleivių komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų. Pirmą vietą iškovojo ir nemokamai AB „DFDS Seaways“ keltu į Švediją plauks Akmenės r. Akmenės gimnazijos komanda. Klaipėdos 12 gimnazijų moksleiviai susikaus tarpusavyje kitą penktadienį.

Kadangi azartiškas ir linksmas moksleivių konkursas „Jūrų keliais“ šiemet jubiliejinis, jo atidarymas vyko ne tradiciškai Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos sporto salėje, o skvere prie burlaivio „Meridianas“. Aikštėje sumaniai ir šmaikščiai prisistatė 12 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų - Vilniaus, Kauno raj., Birštono, Joniškio, Akmenės, Tauragės, Skuodo, Telšių, Radviliškio. Visos komandos jau yra dalyvavusios šiame konkurse, o kai kurios net tapusios laureatėmis. Buvo ir dvi naujokės - iš Viduklės ir Alsėdžių. Beje, „Aušriukų“ komanda iš Joniškio Jūreivystės mokyklai padovanojo lobių skrynią.

Šventinę nuotaiką ir kovinę dvasią visus tuos 10 metų kėlė Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras. Per visus tuos metus „Jūrų keliais“ keliavo 1 390 moksleivių.

Konkurso dalyvius nuo „Meridiano“ denio sveikino Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila primindamas visus šių metų jubiliejus: Lietuvos valstybingumo atkūrimui - 100 metų, Jūreivystės mokyklai šiemet sukako 70 metų, burlaiviui „Meridianas - taip pat, o „Jūrų keliams“ - 10 metų.

Džiugu, kad jūrine tematika domimasi įvairiuose Lietuvos kampeliuose“, - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Jis agitavo moksleivius mokytis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, nes Lietuvos jūrininkai yra vertinami visame pasaulyje.

„DFDS Seaways“, pagrindinio prizo steigėjos, vykdomasis direktorius Jonas Nazarovas pasidžiaugė, kad gimnazijų moksleiviai renkasi ne saugų ir nuobodų laisvalaikį, o rizikingą ir įdomų. Jis linkėjo stengtis konkurse pasirodyti kaip komandai ir kad paskutinis jos narys būtų pirmas.

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas pageidavo prizo už optimizmą Akmenės komandai, kuri šaltą penktadienio rytą pasirodė su trumpa apranga.

Konkurso atidarymo pabaigoje visi dalyviai sušoko „Flesh Mob“, kurį vedė žinomas šokėjas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistas Donatas Bakėjus.

Po atidarymo šventės Lietuvos gimnazijų komandos žygiavo į Jūreivystės mokyklą, kur jų laukė nemenki iššūkiai. Komandų nariams, kurių kiekvienoje komandoje - po 8, tarp jų privalo būti nors 1 mergina, teko parodyti savo sugebėjimus dujų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, baseine užsiropšti ant gelbėjimosi plausto, suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam žmogui, traukti virvę ir kt. Geros nuotaikos netrūko, rėmėjų prizų buvo gausiai. Beje, Uosto direkcija parengė tikrą staigmeną konkurso dalyviams - dovanojo 10 kg sveriantį didžiulį tortą su fejerverkais.

Antras konkurso turas, kuriame dalyvaus 12 uostamiesčio gimnazijų komandų, vyks kitą penktadienį. Jiems taip pat Uosto direkcija dovanos tortą.

Taigi į Švediją plauks dvi komandos, iškovojusios pirmąsias vietas savo ture. Klaipėdiečiai rungiasi atskirai neva todėl, kad už kitų Lietuvos gimnazijų moksleivius jie turi kur kas daugiau jūrinių žinių.

Informacija iš LAJM pasidalino Joniškio ,,Aušros‘‘ gimnazijos profesijos patarėja Stasė Stulginskienė

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2018 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.