gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Ką rinktis: prestižinę profesiją ar perspektyvią specialybę? PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 05 Kovas 2015 12:34

Kada rinką papildys reikalingi specialistai, o ne diplomuoti bedarbiai? Tai vienas opiausių ir svarbiausių klausimų darbdaviams, kuriems trūksta nuolatos darbuotojų, tam tikrų nišų specialistų, nors darbo birža yra perkrauta jaunų diplomuotų absolventų.

Klaidingas pasirinkimas sugadina karjerą

Lietuviai garsėja kaip darbštūs žmonės, visgi, didelė dalis jaunų žmonių, nors ir nori, tačiau neturi, galimybės dirbti. Esant šiai situacijai, pirmiausiai kaltiname valstybę, tačiau, pasak Kauno technikos kolegijos (KTK) direktoriaus Nerijaus Varno, didelė dalis atsakomybės turi kristi ir ant studentų pečių.

„Šiandien rinkoje turime tokią situaciją, kad yra gausu specialistų, kurie yra tiesiog nereikalingi. Kalbu apie socialinių ir humanitarinių mokslų absolventus. Jauni žmonės renkasi lengviausią kelią ir vengia tiksliųjų mokslų, todėl turime gausybę bedarbių vadybininkų, teisininkų, istorikų, filosofų. Žvelgdami į juos, baksnojame pirštu ir sakome, kad rinkoje nėra darbo vietų. Tačiau, jei pažvelgtume į technines specialybes, tiksliuosius mokslus, tai specialistai yra tiesiog graibstomi. Įmonės stovi eilėse ir vykdo darbuotojų ,,galvų medžioklę“ („headhunting“) iš konkurentų kompanijų. Verslo organizacijos jau kelerius metus pageidauja, kad ruoštume daugiau specialistų“, - sako direktorius.

Pasak jo, besikeičiančią rinką reikia nuolatos stebėti ir aukštojo mokslo įstaigoms.

„Glaudžiai bendradarbiaujant su privačiomis kompanijos, matome, kur kyla naujų specialistų poreikis. Vienu metu tai buvo statybos inžinerija, kurios augimą lėmė atsigaunanti statybų rinka. Ateinantiems metams galėčiau išskirti transporto elektros sistemų inžineriją ir paveldo statinių inžineriją. Tai sritys, kurių specialistų reikia jau šiandien. Visgi, XXI a. – kelių ir geležinkelio transporto elektrifikavimo amžius, o elektrinio transporto kontaktinio tinklo specialistai artimiausioje ateityje bus labai paklausūs, todėl, tenkindami rinkos poreikį, nuo 2015 m. rudens semestrą pradėsime ruošti šių sričių specialistus“, - artimiausias veiklas dėsto N. Varnas.

Kolegijos direktoriui antrina ir UAB „Fima“ geležinkelių eismo valdymo sprendimų departamento direktorius V. Venskus, kurio teigimu, Lietuvoje ir visoje Europoje jaučiamas inžinerinių mokslų populiarumo nuosmukis. Tuo tarpu poreikis šių specialybių darbuotojams tik auga, todėl šiandien įmonėms jų tenka aktyviai ieškoti, o dėl geriausių – net konkuruoti.

„Gruodį pradėjome įgyvendinti geležinkelio ruožo ,,Naujoji Vilnia – valstybės siena su Baltarusija” elektrifikavimo projektą. Taip pat įgyvendinamas strateginės reikšmės Rail Baltica projektas, modernizuojamos elektros tiekimo sistemos, atnaujinama geležinkelių infrastruktūra. Specialistų prireikia ir įgyvendinant „Fima“ dukterinių įmonių Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje projektus, todėl mokslų įstaigų ir verslo bendradarbiavimas yra ypač sveikintinas žingsnis, siekiant parengti taip trūkstamus tinkamos kvalifikacijos šios srities specialistus“, - teigia V. Venskus.

Straipsnio puslapiai:Skaityti daugiau: 
http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ka-rinktis-prestizine-profesija-ar-perspektyvia-specialybe-54539.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2015-03-02&utm_content=dieninis#ixzz3TVACkOlG

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.