Geografijos naktis

Balandžio 9-ąją dieną pasaulyje buvo minima geografijos naktis. Geografijos naktis („GeoNight”) – tai iniciatyva, pirmiausia nacionaliniu mastu pasiūlyta CNFG (Prancūzijos nacionalinio geografijos komiteto) 2017 m., o vėliau išplitusi Europoje ir visame pasaulyje. Tą dieną vyksta įvairiausios paskaitos, konferecijos, protmūšiai ir kiti renginiai susijęs su geografija. Šiais metais kaip praleisti geografijos naktį buvo labai daug pasirinkimų. Vyko įvairiausios konferecijos: LGD (Lietuvos geografų draugijos) inicijuota „Mes prie Nemuno užaugę”, Ryto Šalnos „Kia ora. Naujoji Zelandija”, LGD ir E. Bradūnaitės Alginskienės "Lietuviška brydė: Europos nakties tiltas į Havajų dieną" ir daugelis kitų.
Vilniaus universiteto geochemijos ir GIS fakultetų buvo rengiamas protų mūšis „Pasivaikščiojimas gaubliu”, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Taip pat viena iš organizatorių buvo ir mūsų gimnaziją baigusi mokinė Roberta Budreckaitė. Ačiū už naujas žinias ir linksmai pravestą protmūšį!

Vilius Vipartas