„DigiSchools“ projekto susitikimas Joniškyje

Nuo 2021 metų mūsų gimnazija įsitraukė į Erazmus+ KA220 tarptautinį projektą „DigiSchools“. Projektas vykdomas kartu su Colegiul „ Gheoghe Tatarescu“ iš Rumunijos, Isparta Gazi Sosyal Bilimler Lisesi iš Turkijos, Agrupamento Escolas de Fornos de Algodres iš Portugalijos ir IUAS ( Universitetas ) iš Turkijos. Jau įvyko mokinių ir mokytojų bendradarbiavimo vizitai, Turkijoje, Portugalijoje ir Rumunijoje.

Rugsėjo 4-8 dienomis projekto partneriai susitiko Joniškio „ Aušros“ gimnazijoje. Susitikimo tema   „Mūsų aplinka“- kultūrinė, daugiakultūrinė, socialinė ir skaitmeninė aplinka. Rugsėjo 4 dieną projekto „ DigiSchools“ dalyviai susitiko Vilniuje, aplankė Vilniaus senamiestį, gražiąsias Vilniaus bažnyčias, Užupio Respubliką, Gedimino pilį, vieną iš seniausių Europoje Vilniaus Universitetą. Sekančią dieną, antradienį,  tarptautinio projekto dalyviai ir mūsų gimnazijos mokiniai susitiko gimnazijoje. Po jaukios sutikimo ceremonijos, direktoriaus Vidmanto Sutniko sveikinimo ir linkėjimų darbingai ir turiningai praleisti savaitę, mokiniai ir mokytojai žaidė apšilimo, susipažinimo žaidimą. Kiekviena mokykla pristatė savo šalį, mokyklą, kultūrinius ypatumus, tradicines šventes. Po trumpos pertraukėlės mokiniai dėliojo dėlionės detales ir taip pasiskirstė į keturias komandas. Mokiniams buvo paskirta pirma užduotis - naudojant skaitmenines programėles ( Word Cloud, Prezi...) paruošti pristatymus apie skirtingų šalių socialinį, šeimos gyvenimą ir kultūrinius panašumus ir skirtumus. Po pietų mokiniai vaikščiojo po Joniškį, mokytojai lankėsi Joniškio rajono savivaldybėje, susitiko su vicemere Vaida Aleknavičiene. Ir, aišku, kaip joniškiečiai svečiams galėtų neparodyti Krepšinio muziejaus. Smagiai ir triukšmingai praėjo laikas su muziejaus įkūrėju ir puoselėtoju Leonu Karaliūnu. Ačiū jam už geras emocijas.  Trečiadienį mokiniai pradėjo nuo savo pirmos užduoties pristatymų. Mokiniams buvo pristatyta nauja užduotis, kurią jie turėjo atlikti naudodamiesi žemėlapiais ir QR kodais. Radę žemėlapyje pažymėtus taškus, mokiniai turėjo iššifruoti ir atlikti užduotis. Mokytojams tuo metu buvo pristatytos mokymo užduočių pateikimo ir vertinimo platformos: mokytoja Lina Karkliuvienė pristatė Tamo, mokytoja Dina Petrošiūtė - Eduka, mokytoja Daiva Vaičiūnienė - Classroom.  Geografijos mokytoja Giedrė Motiejuitė pristatė savo darbo su ArcGis 123 metodiką ir, žinoma, savo smėlio kolekciją. Po pietų visų dalyvių laukė ekskursija į Rygą. Po trumpos mokytojos Giedrės vedamos ekskursijos po Rygos senamiestį, mokinių komandos gavo trečią užduotį – naudojantis ArcGis 123 programėle apskaičiuoti, kurios Rygos miesto dalys galimai būtų apsemtos dėl globalinio atšilimo pakilus vandens lygiui. Ketvirtadienį mokiniai vėl padėjo pristatydami savo išradingai atliktas užduotis, mokytoja Giedrė Motiejuitė pristatė darbo Rygoje rezultatus, taip pat parodė savo mokinių atliktus darbus naudojantis ArcGis 123 programa. Po pietų išvykome į Žagarę, lankėmės Žagarės dvare, žaidėme interaktyvų žaidimą. Lėlių namuose Aušra Petrauskienė pristatė įvairių tautų lėlių kolekciją, parodė trumpą filmą apie lietuviškų lėlių Jonuko ir Onutės kelionę po pasaulį. O tada visi projekto dalyviai Kaliausių fabrikėlyje galėjo pasimėgauti gražia gamta, saulės teikiamais malonumais, paskanauti mėtų arbatos, pasiruošti madų demonstravimui. Juoko buvo net žandai plyšo! Išsidūkę, išsišėlę, visi sėdo gaminti savo nacionalinių lėlyčių. Gražu buvo žiūrėti, kaip visi susikaupę karpė, klijavo, montavo, rodė vieni kitiems savo šedevrus. Ir taip neįtikėtinai greitai atėjo penktadienis, paskutinė projekto mūsų gimnazijoje diena. Mokiniai vertino savo veiklas naudodami Word Cloud programėlę, pildė apklausos atsakymus. Po laisvos popietės, vakare mokinių ir mokytojų laukė atsisveikinimo vakarėlis ir sertifikatų įteikimo ceremonija pramogų ir laisvalaikio centre „ Žilvinas“. Visi linksminosi iš širdies, susidraugavo dar labiau ir gailėjosi, kad jau reikia skirtis.