Erasmus+ KA229 “Technology as a solution for climate change”

2022.11.13 - 2022.11.19 vyko Erasmus+ KA229 projekto TASC (Technologijos - klimato kaitai) mobilumas Portugalijoje. Portugalai priėmė moksleivius iš Lietuvos, Turkijos, Graikijos ir Italijos. Penki “Aušros” gimnazijos mokiniai, lydimi geografijos mokytojos ekspertės Giedrės Motiejuitės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jurgitos Bulzgienės vyko į jau trečiąjį šio projekto mobilumą. Aušriečiai gyveno portugalų šeimose ir dalyvavo įvairiose pažintinėse veiklose. Mokiniai pristatė savo šalį ir mokyklas, analizavo klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Jaunimas susipažino su “La Salle” mokyklos aplinka ir jos mokiniais, žaidė sportinius žaidimus sporto salėje, dalyvavo pažintinėse ekskursijose po Barselos, kuriame aplankė turizmo pažintinį centrą, o vėliau aplankė keletą bokštų ir bažnyčių. Viana do Castelo miestelyje mokiniai apsilankė vėjo malūnų fabrike “Enercon”, kuriame susipažino su šia kompanija ir iš arti pamatė kaip statomi vėjo malūnai, aplankė Šv. Liucijos bažnyčią ir šalia jos parduotuvėlėje galėjo nupirkti ir lauktuvių artimiesiems. Aveiro universiteto aplinkosaugos fakultete susipažino su UNALAB projekto sukurtos ekologiško miesto urbanistinio planavimo programėle, stebėjo vėjo tunelio demonstraciją. Porto mieste, Deuro upe, mokiniai gavo galimybę paplaukioti laivu, po kelionės įvyko atsisveikinimo vakarėlis su visais mokiniais mokyklos valgykloje, kur visi parodė savo šalies šokius ir gerai praleido laiką. Deja dėl oro sąlygų, t.y. lietaus, nebuvo vykdomos kai kurios numatytos veiklos kaip: plaukimas kanojomis ar Padelio tenisas, bet mokiniai pasiliko mokykloje ir kūrė trumpus filmukus apie įvairias klimato kaitos problemas.

Austėja Karbauskytė