Pamokų ciklas „Stasė Jasiūnaitė – prozininkė iš Joniškio krašto

• Paskelbta: 2022-10-28
  • Kategorija: Alumnai

Spalio 3 ir 17 dienomis kalbininkė RITA URNĖŽIŪTĖ pakvietė mokinius susipažinti su Stasės Jasiūnaitės kūryba. „Stasė Jasiūnaitė – prozininkė iš Joniškio krašto“ – taip pavadintas dviejų pamokų ciklas, skirtas šios rašytojos 100-osioms gimimo metinėms. Pirmoje pamokoje lektorė ne tik susipažino su rašytojos gyvenimu, kūryba, bet atkreipė dėmesį į vartojamus tarminius žodžius bei frazes. Buvo pasiūlyta mokiniams iki kitos pamokos pratęsti vieną romano „Mano brolis Aleksas“ ištrauką.

Antroje pamokoje plačiau pasakota apie romane „Mano brolis Aleksas“ minimus Joniškio krašto valgius, žodžius ar posakius. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Vytautas Šalavėjus komentavo atliktą užduotį namuose. Mokiniai išgirdo pavyzdį bei originalaus teksto tęsinį. O pamokose pabaigoje mokiniai dalyvavo viktorinoje.

Šios pamokos – būdas atidžiau pažvelgti į tekstą, galimybė susipažinti su gimtojo krašto kūrėja Stase Jasiūnaite.

Autorius:
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Vytautas Šalavėjus