Trys gimnazijos mokinių grupės lankėsi Kauno VII forto edukaciniuose užsiėmimuose
- Paskelbta: 2024-11-25
- Kategorija: TŪM
Lapkričio 15 dieną mūsų gimnazijos gabių vaikų ACADEMIA 50 mokinių (1-ų ir 2-ų klasių) turėjo unikalią galimybę apsilankyti Kauno VII forto edakaciniuose užsiėmimuose. Užsiėmimų metu mokiniai, tapę jaunaisiais tyrinėtojais, stebėjo ir patys atliko įvairiausius šviesos, elektros ir magnetizmo eksperimentus. Pasiskirstę į mažesnes grupes, jaunieji tyrėjai dalyvavo edukacinėse programose „Nuo Platono iki Archimedo“, „Šviesos magija“ ir „Stūmotrauka“. Šių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su pačiais pagrindiniais erdvinės geometrijos kūnais, jų savybėmis bei svarba įvairiose gyvenimo srityse. Stebėdami ir eksperimentuodami sužinojo apie įvairiausias transformacijas, kurios naudojamos, kai norima iš vieno erdvinio kūno gauti kitą. Tyrinėdami šviesos magiją, mokiniai susipažino su liuminescencijos rūšimis, švytinčių medžiagų savybėmis, sužinojo kaip šios medžiagos praverčia kriminalistų darbe ar atpažįstant padirbtus pinigus. Atlikdami laboratorinius darbus patys sukūrė šviečiančius gaminius. Atlikdami praktinius darbus, jaunieji tyrėjai išsiaiškino kas yra feromagnetikai, diamagnetikai ir paramagnetikai, kokios jų savybės bei patikrino įdomiausias jų panaudojimo galimybes.
Po šių užsiėmimų viena mokinių grupė vyko į Vytauto Didžiojo karo muziejų ir dalyvavo karinėje operacijoje „Žinių bomba“, kur reikėjo skaičiuoti, šifruoti, surinkti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus. Kita mokinių grupė vyko į KTU matematikos ir gamtos mokslų fakultetą ir dalyvavo virtualiame pabėgimo kambaryje „Pradingusių lobių beieškant“. Beieškant paslėpto lobio reikėjo gana nemažai matematinių skaičiavimų, loginio mąstymo ir išradingumo.
Tai buvo įkvepianti diena, kupina naujų atradimų ir praktinių eksperimentų. Tokie praktiniai eksperimentai padės geriau suprasti teorines žinias ir įtvirtinti fizikos, chemijos, matematikos ir istorijos pamokose įgytas žinias. Tai puiki galimybė pasiruošti sudėtingesniam darbui savo gimnazijos laboratorijose.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.