gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Tradicinės lietuvių kalbos dienos Joniškio „Aušros“ gimnazijoje PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 22 Kovas 2016 09:30

Atskubantis pavasaris paradoksalus. Atrodo, jau  saulė tiek aukštai, kad norisi šiltesnį rūbą nusimesti, bet ir vėl šaltukas spusteli ir nenori pavasario įsileisti. Kaip tik tokiu metu kasmet gimnazijoje švenčiame tradicinę lietuvių kalbos ir žodžio šventę, kuri itin svarbi dabar, kai pasaulis darosi globalus, o lietuviškam žodžiui suptis mūsų lūpose vis sunkiau. Ir tada pagalvoji, kas, jei ne mes, tą žodį turime saugoti, sergėti, globoti, kad liktų švarus ir gyvas.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje lietuvišką žodį auginančių, saugančių vis dar turime ir, kol galėsime, norėsime švęsti gimtosios kalbos šventę – tikiu – būsime.

Noriu padėkoti visiems gimnazijos mokiniams, dalyvavusiems tradicinėje lietuvių kalbos savaitėje. Mes, lietuvių kalbos mokytojos, džiaugiamės, kad mokiniai aktyvūs buvo viktorinose, protų mūšiuose, nuoširdžiai išsakė, kas jiems yra lietuvių kalba, kokias knygas skaito, su kokiomis problemomis mokydamiesi gimtosios kalbos susiduria... Džiugu, kad išrinkome gražiausius lietuviškus žodžius – mūsų gimnazijoje, pasirodo, jie yra tokie: AČIŪ- MEILĖ – ŠEIMA- TĖVYNĖ- MAMA. Puikiai dera, tiesa? Ir kaip nesididžiuosi, kad tik kartą per metus gali žąsies plunksną išmėginti ir dailyraštį ja rašyti – o mūsų moksleiviai galėjo! Dailyraščio parodėlė keletą pertraukų apgulta buvo, nes visiems rūpėjo išsiaiškinti, kaip čia yra, kad mokytojai dėl rašto kultūros pyksta, o čia – žąsies plunksna! -  taip dailiai raidės suguldytos... Jei kas ir nepavyko, juokauju, gal mažiau pavyko, tai išrinkti skaitomiausių  knygų penketuką, mat tų  pasiūlytų knygų tokia įvairovė buvo, kad  - nori nenori- tenka konstatuoti: misija neįmanoma. Bet tai nenuliūdino, gal net priešingai, vadinasi, dar yra skaitančių! Smagu, kad  daugiausiai knygų šiais mokslo metais perskaitė ne kas kitas, o gimnazijos ketvirtokas RYTIS PUNDZA. Didžiuojamės! Kaip ir pačiais raštingiausiais – Rugile Martinaityte (1b kl.), Toma Černauskaite (1c kl.) Aukse Padelevičiūte (2c kl.), Gabija Vičaite (2c kl.), Laura Norvaišaite (3b kl.), Vakare Rudyte (4e kl.), Akvile Sabulyte ( 4e kl.). Valio šauniausiems!

Džiaugiamės, kad dovanomis lijusioje šventėje dalyvavo  Lietuvos Respublikos Seimo narys, praeityje garsus žurnalistas (buvome pataisytiJ - esą buvusių žurnalistų nebūna!) Rokas Žilinskas. Svečias papasakojo savo kelią į didžiąją žiniasklaidą, aptarė jos šiandieninius skaudulius, padrąsino jaunus žmones siekti svajonės...

Neliko nepaminėta ir Knygnešio diena – susitikome su Joniškio istorijos ir  kultūros muziejininkais – Dariumi Viču, Vilma  Stulgiene, Vita Vitkauskiene. Išklausėme pasakojimo apie muziejininkų nuveiktus darbus, gėrėjomis išleistomis knygomis, vartėme tikrai unikalius mūsų krašto istoriją įprasminusius leidinius.

Tradicinė lietuvių kalbos savaitė baigėsi, bet dėmesys lietuviškam žodžiui – norisi tikėti – ne. Jei norime išlikti, būti.

 

Birutė Krajinienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.