gototopgototop
Mokiniai lankėsi Joniškio slaugos ligoninėje
Penktadienis, 13 Gruodis 2019

Skaityti toliau...
Gyvenimo kelionė
Penktadienis, 13 Gruodis 2019

Skaityti toliau...
Gruodžio mėn. renginių planas
Antradienis, 03 Gruodis 2019

Skaityti toliau...
Edukacija „Kalėdaičių kepimas“
Antradienis, 03 Gruodis 2019

Skaityti toliau...
Integruotos pamokos „Aušros “ gimnazijoje
Antradienis, 03 Gruodis 2019

Skaityti toliau...
Diskusijos su moksleiviais apie sąžiningą elgesį mokykloje
Ketvirtadienis, 21 Lapkritis 2019

Skaityti toliau...
Pilietiškumo pamoka- susitikimas su LR Seimo nariu Pauliumi Saudargu PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 22 Kovas 2016 09:48

Su kilnia misija gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas ir jo padėjėja Eglė Švabauskienė -  ekspedicijų į Vorkutą, Krasnojarską, Ukrainą ir Kazachstaną dalyviai. Svečiai gimnazistams pasakojo apie ekspediciją „Karlagas 2015“, kurios metu ekspedicijos dalyviai aplankė Spaską, ypatingąjį lagerį, kuriame po Antrojo pasaulinio karo dauguma kalinių buvo neįgalieji ar nepagydomi ligoniai. Ir nors visi jau buvo pasmerkti, bet vis tiek net ir sunkiausi ligoniai buvo varomi dirbti: berankiai iš akmenų karjerų nešiojo akmenis statyboms ant kaklo pakabintuose maišuose, aklieji dirbo pririšti prie reginčiųjų. Šiame lageryje daugiausia  kalėjo žmonės iš Vakarų Ukrainos ir Baltijos šalių, lietuvių šiame lageryje buvo net 20%. Jautrus ir jaudinantis pasakojimas apie vergiškas darbo ir gyvenimo lageryje sąlygas, atšiaurų klimatą (vasarą karštis siekia +40, o žiemą temperatūra nukrinta iki – 40) nepaliko abejingų. Svečiai parodė vaizdus iš Dolinkoje esančių lageryje kalintų moterų vaikučių kapinių, vadinamų „Mamočkino“, iš  muziejaus, veikiančio moterų lagerio „Alžir“ vietoje, prie kurio stovi ir lietuvių moterims skirtas atminimo memorialas. Susitikimo metu svečiai mokiniams parodė ir dabartinės Kazachstano sostinės Astanos vaizdų,  galėjome pasigrožėti įspūdingais kanjonais.

Atsisveikindami svečiai dar sykį priminė, kad turime branginti laisvę ir bent retsykiais sau pasakyti: „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas“.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Vilija Bartašienė

 

 

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.