gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 22 Birželis 2016 16:38

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti The Duke of Edinburgh‘s International Award („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos.

„DofE“ programa - 140-yje pasaulio šalių vykdoma jaunimo lyderystės programa, pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva prieš 60 metų. Nuo pat 1956-ųjų „DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas išsikelia asmeninius tikslus ir atkakliai jų siekia bendradarbiaudami su vietos bendruomenėmis ir ugdydami savo gebėjimus neformaliu būdu.

Iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti 49 laureatai iš Lietuvos daugiau nei metus laiko neformaliu būdu lavinę savo įgūdžius. Jaunuoliams įteikti tarptautiniai sertifikatai bei pasiekimus atspindintys ženkleliai, kuriuos vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

„Mes, Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleiviai Laurynas, Eglė, Viktorija ir Brigita, skatinami mokytojų Sigmos Jonušienės ir Daivos Vaičiūnienės,  sutikome dalyvauti DofE programoje. Iš pat pradžių nė nenutuokėme, kokie iššūkiai mūsų laukia, ko sieksime ir ką pasieksime. Šios programos tikslas: padėti jauniems žmonėms ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminti savo laisvalaikį. Mums reikėjo 3 mėnesius tobulinti save trijose srityse: įgūdžių lavinimo, aktyvios veiklos ir savanorystės. Įgūdžių lavinimo srityje mokėmės kurti filmukus, groti smuiku, gaminti, aktyvią veiklą siejome su šokiais, o savanoriavome senelių globos namuose, vaikų darželyje ir meno mokykloje. Taip pat mokėmės suteikti pirmąją pagalbą, naudotis kompasu, planuoti maršrutus. Didžiausi išbandymai laukė žygiuose. Leidomės į 3 bandomuosius žygius. Ėjome per sniegą, kalvas, miškus, laukus, bet kokiomis oro sąlygomis, net ir per lietų naktį leidome lauke. O ką bekalbėti apie kvalifikacinį žygį „Rapsai“, kuris buvo pilnas iššūkių ir tikras išbandymas siekiant bronzos ženklelio...  Juk tai mūsų pirmas tikras žygis! Jo tikslas buvo apklausti kaimų gyventojus  apie žymius žmones, gyvenusius Joniškio krašte. Žygio metu ėjome per rapsų lauką 3 kilometrus, kentėme saulės nudegintos odos skausmus, o ką jau kalbėti apie kuprinių, slegiančių pečius, skausmą,  bet tai tik padarė mūsų žygį įdomesniu. Praėję kvalifikacinį žygį, kūrėme atsiskaitomąjį filmuką. Pagaliau leidomės į apdovanojimų ceremoniją! Atvykę  į Didžiosios Britanijos ambasadą pasijutome esą tarp bendraminčių. Tas neapsakomas jausmas, kai už mūsų pastangas buvo atsilyginta ir ženkliuką laikėme jau savose rankose... To jausmo nepamiršiu niekada... Paklausta, kaip jaučiuosi gavusi šį apdovanojimą, susimąsčiau, o atsakymas buvo toks: įvertinta. Ir ne aš viena taip jaučiausi, taip jautėsi visa mano komanda. Šis ženklelis atpirko visus pykčius, nuoskaudas, vargą,  skausmą, kuriuos patyrėme jo siekdami,  pajutome, dėl ko stengėmės ir dėl ko tiek darbo įdėjome. Ir buvo verta...  Dabar laukiu nesulaukiu sidabro ženklelio savo rankoje! Noriu padėkoti DofE biuro darbuotojams už pagalbą ir visus atsakymus į kilusius klausimus, taip pat ačiū vertintojoms, kurios vertino mūsų žygį, o labiausiai dėkojame mūsų mokytojoms. Mums pavyko!!!“ – teigia Brigita Mažuknaitė iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteikusi Jungtinės Karalystės ambasadorė jos ekscelencija Claire Lawrence pastebėjo, kad programa Lietuvoje sparčiai vystosi ir vis daugiau jaunų žmonių patiria šios programos naudą. Ceremonijoje dalyvavę Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai džiaugėsi, galėdami remti šios programos plėtrą Lietuvos ugdymo įstaigose.

„Jauni žmonės savanoriaudami ugdo socialines ir pilietines kompetencijas, dažnu atveju susipažįsta su bendraminčiais, pamato save dominančią profesiją iš arčiau. Šiais metais Vilniaus Universiteto doktorantės atliktas programos poveikio tyrimas parodė, kad iš visų DofE programos veiklų būtent savanorystė yra jaunuolių mėgstamiausia. Ceremonijos metu apdovanoti jaunuoliai iš viso savanoriavo 1343 valandas.“ – pasakojo programos kokybės vadovas Žilvinas Mažeikis.

Ceremonijos metu įteikti 45 bronzos ir 4 sidabro ženkleliai.

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.