gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Rajoninis meninio skaitymo konkursas Juozui Kisieliui atminti PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 14 Vasaris 2017 08:28

 

 

Paukštis- į dangų.

 

Žodis- į širdį.

 

Kieno ten sparnas taip gražiai žydi?

 

Kas ten taip lekia, kas ten taip gieda?

 

Žodis sugrįžta: parneša žiedą.

 

Just. Marcinkevičius

 

 

„Jau dvidešimtąjį kartą mes, meninio žodžio mylėtojai,  susirinkome į Juozo Kisieliaus vardo meninio skaitymo konkursą Joniškio „Aušros“ gimnazijos aktų salėje, kurioje gimnazijos auklėtinis, Lietuvos teatro ir kino aktorius Juozas Kisielius pradėjo savo aktoriaus kelią,- kalbėjo renginio vedėjai Kamilė Laurinaitytė ir Naglis Jokubaitis.

Tą dieną gausus skaitovų būrys džiugino klausytojus kiekvienas savaip: įdomiais ir gražiais tekstais, savita kūrinio skaitymo interpretacija, nuoširdumu, akių spindesiu, širdies virpuliais... Na, o komisijai, kaip visada, teko išaiškinti geriausius iš geriausių... 5-8 kl. grupėje konkurse dalyvavo dviejų mokyklų parengtos poetinės kompozicijos. Nugalėtoja paskelbta Kriukų pagrindinės mokyklos mergaičių literatūrinė kompozicija „Jei turėčiau septynžiedę gėlę“, parengta pagal žurnalo „Žvaigždutė“ mokinių mintis konkursui „Mano svajonė“, Stano dainą „Svajoklis“ Romo Lileikio dainą „Svajoklis“ ir kitų lietuvių autorių kūrybą (mokytoja Ligita Eitkevičienė). 9-12 kl. vienuoliktokių merginų kompozicija „Keturi portretai“ iš Žagarės gimnazijos ( mokytoja Vilija Arlauskienė) neturėjo su kuo rungtis, todėl ji ir buvo geriausia.

Pavienių skaitovų susirinko žymiai gausesnis būrys. Žinia ta, kad  nugalėtojais tapo visi vyrai.  5-8 kl. grupėje I vieta paskirta M.Slančiausko progimnazijos  5 kl. mokiniui Lukui Buivydui, kuris skaitė ištrauką iš J.Avyžiaus kūrinio  „Melagėlio pasakėlės“ ( mokytoja Laima Mitrulevičiūtė); II vieta atiteko „Saulės“ pagrindinės mokyklos 5 kl. mokiniui Dovydui Kublickui, kuris skaitė Vytauto V.Landsbergio „Kaip Rudnosiukas susitaikė su Ežiu“ (mokytoja Rasa Norkevičienė); III vieta- Gasčiūnų pagrindinės mokyklos 8 kl. mokiniui Gyčiui Užkuraičiui, pasirinkusiam ištrauką iš  L. Sintijos Černiauskaitės kūrinio „Benedikto slenksčiai“ (mokytoja Giedrė Gustienė).

9- 12 kl. grupėje varžėsi šiek tiek mažiau skaitovų, bet dėl  geriausių komisija, kaip reta, buvo vieninga.  Visos trys prizinės vietos atiteko  „Aušros“ gimnazistams. I- oji- dešimtokui Mindaugui Činčiui, kurį konkursui parengė mokytoja Regina Šimkuvienė. Jis skaitė du M. Nastaravičiaus kūrinius- „Judesys vietoje“ ir „Kardinolai“. II- oji vieta atiteko vienuoliktokui Tomui Gustui, radusiam savitą  A.Škėmos romano „Bata drobulė“ ištraukos interpretaciją  ( mokytoja Ramunė Ambroževičienė), o III- oji-  dešimtokui Ignui Ancevičiui, pradžiuginusiam klausytojus A.Šlepiko novelės „Lapė“ ištrauka ( mokytoja Vilija Bartašienė).

Visi pirmų vietų nugalėtojai ( dvi geriausios kompozicijos ir du geriausi  skaitovai iš kiekvienos amžiaus grupės) atsovaus mūsų rajonui zoniniame etape, kuris kovo 4 d. vyks Kupiškyje. 

 

Smagu pasidžiaugti mokinių ir mokytojų gražiu drabu, kurie kartu dirbdami moka išgirsti ir pasakyti tai, kas nebuvo garsiai pasakyta, ir kalba žodžiais, kuriuos „už ančio nešėsi vaikas/ Vakarų aušros ramume,/ kuriuos užaugino didelis Laikas“.

 

Na, o nugalėtojams- kuo didžiausios sėkmės Kupiškyje.

 

 

Vilija Bartašienė,

 

Joniškio „Aušros“gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja,

 

konkurso vertinimo komisijos pirmininkė

 

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.