gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Baigėsi metų žodžio ir metų posakio 2017 rinkimai, prasideda kiti PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 13 Kovas 2018 12:33

„Primintukas“, „gandragalvis“, „vargospūdis“, „patiktukas“, „Šmėklinės“ , „Vilnecija“, „vytininkai ir bunkerinikai“, „banguotukas“( vietoje „gulintis policininkas“) „Baikit, nemanau“, „Viskas aišku, jei moki skaityti“... – tai tik keli kandidatai iš pirmą kartą Lietuvoje surengtų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų.

Baigėsi metų žodžio ir metų posakio 2017 rinkimai, prasideda kiti

Kovo 2 dieną „Lietuvos žinių“ redakcijoje vyko šventė, kurioje buvo aptarti Metų žodžio ir Metų posakio 2017 rinkimų rezultatai. Joje dalyvavo Joniškio „Aušros“ gimnazijos delegacija. Pirmuosius tokius rinkimus Lietuvoje organizavo Lietuvių kalbos draugija ( LKD) ir „Lietuvos žinios“, bendradarbiaudami su Lietuvių kalbos institutu. Žodžiai ir posakiai buvo siūlomi nuo pernai birželio. Iš viso pasiūlyta 70 kandidatų į Metų žodį ir 52 kandidatai į Metų posakį. Sudaryta komisija atrinko žodžius ir posakius, o nuo sausio 10 dienos buvo balsuojama internetiniame portale www.lzinios.lt. , kol galiausiai ( vasario 21d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną) rinkimų nugalėtojai buvo paskelbti. Baigiamajame rinkimų renginyje LKD valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė apžvelgė rinkimų eigą ir rezultatus. Komisijos nariai – „Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas ir LKD pirmininkės pavaduotojas akad. Bonifacas Stundžia – apdovanojo rinkimų nugalėtojus LKD padėkomis ir rėmėjų dovanomis.

Norisi priminti, kad žodis „švaistuomenė“ išrinktas Lietuvos visuomenės 2017-ųjų Metų žodžiu, o žodis „nuošliauža“ surinko daugiausiai komisijos balsų. Na, o alytiškės Giedrės Bulgakovienės pasiūlytas posakis „Laikausi kaip... Gedimino kalnas“ tapo ir visuomenės, ir komisijos išrinktu 2017-ųjų Metų posakiu. „Vieni socialinio tinklo „Facebook“ lankytojai posakį „Laikausi kaip Gedimino kalnas“ suprato kaip apgailėtiną, beviltišką būseną: leisgyvis kalnas, apėjęs nuošliaužomis. O kitiems jis atspindėjo lietuvišką atkaklumą, gebėjimą atsilaikyti, ir viena kita nuošliauža jam- ne bėda“, - šventės dalyviams kalbėjo Lietuvių kalbos draugijos valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė. Apdovanota ir Giedrės Bulgakovienės kolegė Agnė Petravičienė, pirmoji pavartojusi šį palyginimą. Antrą vietą laimėjo prof. Liudo Mažylio posakis „Švęskime Lietuvą, švęskime džiugiai, švęskime ilgai“, pasakytas Palangoje per susitikimą su visuomene. Už iniciatyvumą ir išradingumą buvo apdovanota Žagarės gimnazija, pirmoji bendruomenė, atsiuntusi savo atrinktų žodžių ir posakių sąrašus. Šiltų atsiliepimų iš komisijos narių sulaukė ir Joniškio „Aušros“ gimnazija, atsiuntusi mokinių sukurtų ir pastebėtų žodžių ir posakių sąrašus (štai keli iš pateiktų posakių – „Atsargiai, sraigė bėga“, „Niekada nesakyk niekada“, „Taip lyja, kad net varlės čiaudo“, „Nepaisant visų trūkumų, žmonės labiausiai verti meilės“ ). Aušriečių žodžių sąrašas, pateiktas komisijai, buvo kur kas ilgesnis... Tai žodžiai: GERUMAS, MEILĖ, PAGARBA, VILTIS, ŽEMĖ, ATSIPRAŠAU, LIETUVA, UGNIS ir kt. Įdomiausi, ko gero, tai naujadarai: PAKŠTYNĖ- lietuvių bendruomenė užsienyje, JAUNĖZAS- jaunuolis, kuris elgiasi nebrandžiai, KOMPIONIERIUS- žmogus, ieškantis ir atrandantis naujovių kompiuteryje, GŪGLERIS- žmogus, tūnantis Google, RANKAKMENININKAS- žmogus, dirbantis su akmeniu ir kt. Įdomiausi ir gražiausi Metų žodžiai ir Metų posakiai 2017 „Aušros“ gimnazijoje išsiskleidė ąžuolo lapais... kurie džiugina kiekvieną, užsukusį į gimnaziją. Puikiai padirbėjo gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ir mokiniai. Ačiū jiems.

„Kepėme pirmą blyną. Manau, kad kitas bus dar geresnis, tačiau ir šitas nėra prisvilęs, – apie surengtus 2017-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus sakė dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiasis redaktorius Ramūnas Terleckas. Taigi organizatoriai jau laukia žodžių ir posakių, vertų dalyvauti 2018-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimuose. Siūlymus galima siųsti el. paštu; Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba skelbti Metų žodžio paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Ieškoti verta, ieškoti įdomu...

Ir nesakykite, kad mes negalime. Mes galime...

Laikykimės kaip... Gedimino kalnas... Ir...

Švęskime Lietuvą, švęskime džiugiai, švęskime ilgai...

Vilija Bartašienė

„Aušros“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.