gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Rajoninis dainų festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, „Dainuoju Lietuvai“ PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 28 Kovas 2018 08:30

Šiųmetis pavasaris nesiskubina. Naktimis paspaudus šaltukui, dieną retai kada sužybsi saulė... O taip norisi jos šilumos, maloniai glostančios veidą ir širdį... Taip norisi kartu su klegančiais parko paukščiais jau dainuoti pavasarį... Ir tokia galimybė atsirado saulėtą kovo 23d. popietę. Į Joniškio „Aušros“ gimnaziją sugužėjo didelis būrys rajono dainininkų. Čia vyko rajoninis dainų festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, „Dainuoju Lietuvai“.

Renginys prasidėjo gimnazijos jaunimo grupės (vadovė S.Jonušienė) šokiu „Protėvių žemė“. Mažieji vaikų darželio „Saulutė“ atlikėjai Gabrielė ir Pijus atliko vadovės G. Pamparienės dainą „Čia - Lietuva“. Vaikų darželio „Ąžuoliukas“ vokalinis ansamblis (vadovė A. Gavorkienė) užtraukė dainą apie gintarėlius, o vaikų darželio „Vyturėlis“ popchoras priminė svarbiausius ir turbūt širdžiai mieliausius lietuviškus žodžius – Lietuva, gimtinė, pagarba, šeima, saulė, ramybė. Skaistgirio gimnazijos mažoji solistė Džiuga (vadovė R. Eidukienė) atliko dainą „Tau, Tėvyne“.

M. Slančiausko progimnazijos tercetas, vadovaujamas V. Pučkuvienės, kvietė lietutį užlyti, kad vaikai galėtų augti. Dainą „Vienas žodis“ pagal Just. Marcinkevičiaus žodžius atliko „Saulės“ pagrindinės mokyklos Plikiškių daugiafunkcio centro solistė Vakarė (vadovė J.Kievišienė). Linksmai, darniai, skambiai dainą „Brangiausia man – Tėvynė“ atliko A.Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo vokalinis ansamblis (vadovė I. Stripinienė). Skaistgirio gimnazijos solistė Viktorija (vadovė R. Eidukienė) visus nudžiugino daina „Gimtinė“. O štai Gataučių M.Katiliūtės pagrindinės mokyklos solistė Meda (vadovė D. Korsakienė) patraukė žiūrovų dėmesį daina „Mano pasaulio spalvos“. A. Raudonikio meno mokyklos solistės Austėjos (vadovės V.Sakalauskaitė ir D. Blinovienė) atliekama daina „Lietuva“ suvirpino ne vieno klausytojo širdį. Jautri, švelni, melancholiška daina „Rudens naktis sustojo“, atliekama A.Raudonikio meno mokyklos solistės Monikos (vadovė V.Sakalauskaitė, koncertmeisteris M.Jukna), sužavėjo kiekvieną, sėdintį salėje. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos merginų vokalinis ansamblis (vadovė A. Tamošiūnienė) atliko dainą „Skriski, skriski, Lietuvėlėn“. Čia galėjome išgirsti ir sutartinės, ir karo dainos elementų. Daina išsiskyrė iš kitų atlikimo technika. Dainos „Mano namai“ žodžiai ir melodija žinomi daug kam. Tad kartu su M. Slančiausko progimnazijos merginų tercetu (vadovė V.Pučkuvienė) visa salė traukė šią dainą. Grupės „Thundertale“ atliekamą dainą „Švieski, žvaigžde, aukštai“ užgrojo ir uždainavo Žagarės gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė L. Margytė). Joniškio „Aušros“ gimnazijos solistė Gabija (vadovė B. Jurgaitytė) jausmingai atliko dainą „Laisvė“. O A.Raudonikio meno mokyklos solistė Žaneta - „Kur balti keliai“ (vadovė M.Mikalėnienė, koncertmeisteris M. Jukna). Joniškio žemės ūkio mokyklos tercetas, vadovaujamas J.Kievišienės, atliko V.Kernagio dainą „Baltas paukštis“. Ypatingu balso tembru ir skambumu išsiskyrė terceto solistas. „Atsidūsėjimas“ – dar viena daina iš plataus festivalio repertuaro, kurią atliko Kriukų pagrindinės mokyklos vokalinė grupė, vadovaujama A. Gruodžio. Finalinė daina „Mano kraštas“ dar kartą privertė susimąstyti, kokia svarbi kiekvienam yra tėvynė, kiek daug gero nuveikė mūsų protėviai, kad šiandien gyventume savame krašte, kad kalbėtume gimtąja kalba. Tikime, kad festivalyje skambėjusių dainų aidas atsikartos dar ne vieną šimtmetį.

Joniškio „Aušros“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Aušra Balčiūnienė

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.