gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Kai gimnazijos bendruomenė suremia pečius... PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 26 Rugsėjis 2018 08:04

Jei rugsėjo 21 –ąją susimąstęs eseistas būtų užklydęs į Joniškio „Aušros“ gimnazijoje organizuotą renginį, jis greičiausiai būtų giliai įkvėpęs ir susižavėjimo kupinu balsu ištaręs: „Verta!“ Verta, kad suvoktum, jog ištverme esi pranašesnis net už legendinį Heraklį. Verta, kad pajustum, jog tavo stiprybės šaltinis trykšta iš neišmatuojamo mūsų visų bendrumo. Verta, kad suprastum, jog esi gyvas istorijos liudytojas ir jos tęsėjas.

Tokios mintys aplanko „Aušros“ gimnazijai su nekantrumu laukiant artėjančio mokyklos šimtmečio ir Europai jau dvidešimtą kartą minint Europos judumo savaitę. Tad šių metų judumo savaitės tema „Pasirink ir judėk“ gimnazijos bendruomenei tapo ne tik galimybe išbandyti savo jėgas komandiniame 25 kilometrų pėsčiųjų žygyje, bet ir pradėti gimnazijos šimtmečiui skirtų renginių ciklą.

O jis prasidėjo saulėtą ir vasariškai šiltą rugsėjo 21 dieną, kada daugiau nei 300 „Aušros“ gimnazijos bendruomenės žygeivių keturiais skirtingais maršrutais, Kriukų ir Pašvitinio kryptimis, kuriomis kadaise tikriausiai ir didikai mecenatai Goesai, apie 1909 m. dovanoję sklypą mokyklos statybai , keliavo į savo dvarus, pajudėjo link Saugėlaukio seniūnijos Mišeikių kaimo. Žygio metu kiekvienos klasės nariai keliavo nekantriai ieškodami pusiaukelės posto , kuriame laukė ne tik žaismingos užduotys (dainos, kryžiažodžiai, bandymas iššifruoti tarmiškus žodžius ir kitokie linksmi išbandymai) , bet ir galimybė mokiniams ir juos lydintiems tėvams, mokytojams šiek tiek pailsėti, įsiamžinti nuotraukoje ar vaizdo įraše, kuris iš karto buvo siunčiamas į gimnaziją, ir judėti toliau. Visą pėsčiųjų žygį nuotraukose fiksavo, filmavo, dalyvius kalbino mokiniai korespondentai Gabija, Goda, Fausta, Karolis.

Smagiausia dalis pavargusių, bet entuziazmo ir gerų emocijų pilnų žygeivių laukė pasiekus pusiaukelės tašką – Mišeikių kaimą. Čia įsikūrusių labai svetingų I. ir S. Cholomskių sodybos parkelyje tėvelių iniciatyva VSAT prie LR VRM Pakarančių apsaugos Pasienio rinktinės atstovai bei buvęs pareigūnas kinologas R. Gurskis karo lauko virtuvėje ruošė žirnių košę, tėveliai virė karštą arbatą. Visi norintys galėjo dalyvauti Lietuvos kariuomenės KA savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės seržanto R. Lesučio vadovaujamų savanorių organizuotose šaudymo varžybose, maskavimosi pratybose. Šį įsimintiną žygį direktoriaus V. Sutniko iniciatyva organizavo, rengė ir patys aktyviai dalyvavo gimnazijos tėvų komiteto atstovai S. ir T.Rudžiai, J. Zubauskienė, N. Grakavičiūtė, R. Stankūnienė, S. Baltokienė ir kt. bei mokytojų organizacinis komitetas: direkt.pavad. V. Mačiulienė, S. Jonušienė, D. Vaičiūnienė, K. Judžentytė, I. Jakienė ir VSP specialistė V. Mingailienė. Nuoširdi padėka visiems, padėjusiems generuoti šio žygio idėją bei tiems, kurie prisidėjo prie renginio įgyvendinimo.

Pailsėję, paskanavę kareiviškos košės, mokyklos bendruomenės nariai pajudėjo gimnazijos link. Bet ir šis kelionės etapas nebuvo betikslis: tyrinėdami žemėlapį žygeiviai vėl ieškojo pakelės postų, vėl įveikė postuose laukiančius išbandymus ir vis dar vasariško vėjo genami skaičiavo paskutinius kilometrus, likusius iki tą dieną taip išsiilgto, gaiviai vėsaus ir, kaip tąkart atrodė, tokio didingo mokyklos, nekantriai laukiančios artėjančio šimtmečio, pastato. Čia sukaupę paskutines jėgas dalyviai iš paruoštų medžiagų gaminosi Lietuvos ir „Aušros“ gimnazijos 100 – mečiams skirtą ženkliuką, kiekviena grupė nusifotografavo paskirtoje gimnazijos ar jos teritorijos vietoje ir pasilaistę vandeniu, pasivolioję ant žolės, o kai kas ir pažongliravę laimingi iškeliavo namo.

Kažkada prancūzų tapytojas Polis Gogenas sakė: „Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties nusistatytas ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.“ Šie žodžiai ne vienam žygeiviui tądien galėjo tapti ne tik ekstremalios, tačiau tikėjimo savimi suteikiančios kelionės moto, bet ir stiprios, įkvepiančios bendruomenės įprasminimo idėja. Tokios, kokia ir yra šimtmetį pasitinkanti Joniškio „Aušros“ gimnazija.

Vilma Kubilinskaitė, istorijos mokytoja metodininkė

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.