gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Mokomės bendradarbiaudami PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 25 Spalis 2018 10:49

Garsus Antikos mąstytojas Seneka teigė, jog mokydami mokomės. Tuo spalio mėnesį galėjo įsitikinti Joniškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė bei gimnazijoje apsilankę devynių Europos šalių (Lenkijos, Vengrijos, Italijos, Estijos, Portugalijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Slovakijos) pedagogai, įgyvendinantys du tarptautinius projektus .„Aušros“ gimnazijoje projektus kuruoja Violeta Židonienė, Kęstutis Motiejuitis ir Lina Karkliuvienė. Šiuo metu gimnazijoje vykdomi keturi Erasmus+ KA2 strateginių mokyklų partnerysčių projektai.

Spalio 8-11 dienomis mokykloje vyko tarptautinio projekto „What‘s your impact on Earth?“ pirmųjų metų vertinimo ir antrųjų planavimo susitikimas, kuriame dalyvavo trylika mokytojų iš penkių Europos šalių. Šio projekto tikslas yra išsiaiškinti žmogaus įtaką Žemei, todėl „Aušros“ gimnazijoje apsilankę svečiai tarptautinio mobilumo metu lankėsi Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, domėjosi Miknaičių ežero vandens kokybe ir planavo būsimus tyrimus. Tai buvo antroji projekto dalis. Iš viso dvejus metus truksiantis projektinis darbas padalintas į 4 sritis: pirmą pusmetį tyrinėjama žemė, antrą - oras, trečią - vanduo, o ketvirtą – maistas. Per pusę metų, skirtų temai analizuoti, mokiniai visose projekte dalyvaujančiose šalyse atlieka tyrimus, bandymus, kurių rezultatus apibendrina susitikimų metu rengiamuose pristatymuose, diskusijose anglų kalba.

Išvykus pirmiesiems svečiams, spalio 15 – 18 dienomis gimnaziją aplankė projekto „Conservation of food“ dalyviai – pedagogai iš Vokietijos, Slovakijos ir Prancūzijos šalių. „Aušros“ gimnazijoje vyko šio projekto planavimo darbai. Simboliška, jog projektas apie maisto konservavimą pradedamas rudenį, kai visa gamta siūlo gėrybes, kurias reikia sveikai paruošti žiemai. Projekto partneriai tarp susitikimų dirbs ir kurs savo mokyklose, derins teorines ir praktines matematikos, biologijos, chemijos, geografijos, informacinių technologijų ir anglų kalbos žinias.

Spalio 22 d. pasidalinti gerąja patirtimi ir pasisemti naujų minčių į gimnaziją atvyko ir kaimyninės Latvijos Alūksnės valstybinės gimnazijos 20 mokytojų. Aušriečiai vedė atviras pamokas, o po to kartu su kolegomis diskutavo įvairiais pedagoginio darbo klausimais, aptarė panašumus ir skirtumus tarp abiejų šalių švietimo sistemų, mokymo metodus ir būdus, skatinančius mokinių mokymosi motyvaciją.

Labai smagu ir svarbu, jog intensyviai projektinėse veiklose dalyvaujantys mokiniai (į kiekvieną tarptautinį mobilumą išvyksta 3-5 gimnazistai) gilina chemijos, biologijos, informacinių technologijų žinias, anglų kalbos vartojimo įgūdžius bei sociokultūrines kompetencijas, o mokytojai turi galimybę tobulinti kvalifikaciją. Į projektines veiklas aktyviai, noriai įsijungia ir tėveliai. Tad projektinė veikla tampa ne tik galimybe tobulėti, bet, kaip sakė Vydūnas, ir dvasioje išgyventi brolybę, tai yra kurti darnią, motyvuotą gimnazijos bendruomenę.

Violeta Židonienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.