gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
„Vėl visi kaip paukščiai suskridome čia...“ PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 15 Balandis 2019 09:20

Joniškio „Aušros“ gimnazija tęsia susitikimus su buvusiais mokyklos auklėtiniais. Gimnazijos dabartiniai mokiniai turi galimybę išgirsti istorijų iš jaunų žmonių, spėjusių nuveikti savo gyvenime gana įspūdingų dalykų. Dažnas prisimena save mokykloje kaip padykusius, protestavusius, ignoravusius kai kurias veiklas ar dalyko mokymą ir tik vėliau supratusius ir pripažinusius, kad žinių ant pečių netenka nešioti. Pasirodo, praverčia viskas. Vertybė - bendravimas su mokytojais, klasės draugais, įgytos žinios ir sukaupta patirtis. Su patirtimi perduodami nuoširdūs patarimai, žmogiškosios vertybės, kurios niekada nekinta, kokiu laikmečiu begyventume.

Kovo ir balandžio mėnesiais vyko susitikimai su dviem buvusiais gimnazijos mokiniais.

„Vėl visi kaip paukščiai suskridome čia...“ – susitikimas-parodos atidarymas su Egidijumi Godliausku. Egidijus gimnaziją baigė 2006 metais, nuo 2017 metų Lietuvos dailininkų sąjungos na-rys. Egidijus dalyvavo virš 30 grupinių parodų, surengė 9 personalines parodas. 2014 metais Egidijui paskirta Joniškio rajono savivaldybės meno stipendija. 2019 metais - Lietuvos kultūros stipendija.

Prisimename, kad besimokydamas mokykloje Egidijus Paskutinio skambučio šventėje nustebino kar-tu su klasės draugu Evaldu Katinu atliktu repu. Pačių sukurtas tekstas, aštrūs žodžiai tarsi sakė: „Jūs apie mus dar išgirsite!“

Kai Egidijus įstojo mokytis į ŠU dailės, daugeliui buvo netikėta, nes dailės Meno mokykloje jis nie-kada nesimokė. Pats Egidijus juokauja, kad per studijų metus gal tik pusmetį negyveno Joniškyje. Traukia gimtasis miestas. Net dirbdamas Šiaulių fotografijos muziejuje kasdien į darbą važinėjo iš Joniškio. Lietuvių kalbos mokytoja Regina Šimkuvienė: „Šitaip miela būdavo kasdien sutikti Egidi-jų, važiuojantį maršrutiniu autobusu į Šiaulius, apsikrovusį drobėmis, dėžėmis dažų, teptukų.“ Susi-tikimui mokytoja perdavė dar mokyklos metais Egidijaus kurtą eilėraštį. Jo eilės buvusios turtingos savitomis mintimis, jautriais palyginimais. Egidijus eiles rašo ir šiandien.

Egidijus Godliauskas, 2019 02 26

„Atsisėdęs patogiai į krėslą

Žiūriu į dėlionę nesuprantamo žaislo

Kažkur užanty šildau lūžtančią šviesą

Bėgančio ražienomis pamesto vaizdo

Tarp nusitrynusių kraštinių parako siūlai

Išblukę tarsi būtų nugėrę peruko

Akivarų nepaliaujamo siekio

Nesusiekiančiais kūnais susitikti užtruko

Ištariu tyliai nepageidaujamą frazę

Šiandien be užtrauktuko

Sugersiu siverto nežmonišką dozę.“

Egidijus visada tylus, atrodė stebėtojas, ramaus būdo. Niekada neprieštaraudavo, bet ir nemokėjo slėptis už kitų nugarų. Jeigu reikėjo pasakyti tiesą, taip ir darė. Mandagiai, ramiai ir santūriai. Toks jis – mūsų Egidijus: dirba mėgstamą darbą, turi mylimą merginą, gyvena jam pačiame svar-biausiame mieste Joniškyje ir žino, kad viskas yra gerai... Toliau rašo eiles, turi įsirengęs dailės studi-ją. Moksleiviai ir miesto gyventojai gali lankytis joje.

„Niekada nežinai, kas bus rytoj.“

Egidijus pakvietė į susitikimą savo galerijoje. Jauki, šviesi, tvarkinga aplinka, Elkie Brooks melodi-jos, sklindančios iš patefono. Pavartėme leidinius, kuriuose drauge su kitais dailininkais dalyvautų parodų nuotraukos. Kalbamės, geriame arbatą, grožimės paveikslais. Vienoje drobėje, nutapytoje 2016 m., - dabartinis JAV prezidentas. Egidijaus prierašas parodos apraše: „Jeigu Donaldas Trum-pas būtų išrinktas JAV prezidentu, tai būtų vienas iš dešimties didžiausių pavojų pasaulio ekonomi-kai.“ Šalis, kuri lyg turėtų diktuoti globalinį saugumą ekonomikoje, ekologijoje, politikoje, vieno as-mens neatsakingu poelgiu ar komentaru jau sukelia netikrumo jausmą. Nutapytoje drobėje D. Trum-pas pirštų galiukais už virvutės laiko oro balioną – mintis, kaip didelės šalies svarbiausio asmens po-elgiai gali kelti grėsmes viso pasaulio ekonomikai, žmonių saugumui.

„Parodos organizuotos skirtinguose Lietuvos miestuose. Kai tavo drobės iškabintos šalia žinomų dailininkų, sukelia labai šiltas emocijas.“ Dėstytojai, kuriems tavo nuomonė galėjo būti netinkama, spaudžia ranką ir džiaugiasi pasiekimais. Egidijus baigė bakalauro ir magistro studijas, tobulino įgū-džius Lenkijoje. Turi ambicijų studijuoti doktorantūrą. Yra kviečiamas, vertinamas ir gerbiamas.

Gediminas Petkus: „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi. Nepamiršk padėkoti. Auksinis žodis – ačiū. Naudok jį.“

Gediminas Petkus į susitikimą su savo gimnazijos jaunimu atskubėjo kovo 20 d. Šią dieną visas pasaulis švenčia Žemės dieną (1971 m. Jungtinių Tautų oficialiai paskelbta, o Lietuvoje nuo 1992 m. minima data, iniciatorius John McConnel), tą dieną stebimas pavasario lygiadienis. Net kelios firmos norėjo pakviesti Gediminą, kad jis papasakotų apie gamtą, pomėgį fotografuoti paukščius. „Atsisakiau, matyt, jaučiau, kad paskambins iš mano mokyklos. Visada norisi čia sugrįžti... „Vėl visi kaip paukščiai suskridome čia...“ – projekto pavadinimas glaudžiai siejasi su ornitologo Gedimino profesija. Dažną savaitgalio rytą galima išgirsti Gedimino balsą, kai jį kalbina įvairių Lietuvos televizijų laidų apie gamtą ir gyvūnus vedėjai. Meti visus darbus ir klausaisi, nes Gedimino pasakojimas užburia.

Ornitologai stebi ir vertina paukščių migracijos kelius, net VENBIS – vėjo jėgainių statymui –kviečiami ornitologai, klausiama jų patarimų. Raudoni ryškūs „pakabukai“ ant elektros tinklų (juos tenka matyti važiuojant link Mūšos tyrelio telmologinio draustinio) – perspėjimas paukščiams, kad šie aplenktų elektros laidus. Jei dažnai į stiklinį langą atsitrenkia paukštis, reikėtų pasirūpinti specialiu paukščio silueto lipduku, užklijuojant jį ant stiklo, taip mažiau žūtų paukščių. Specialiais siųstuvais galima nustatyti neįtikėtinus su paukščiais susijusius reiškinius. Pavyzdys – vėliausiai į Lietuvą sugrįžtantis paukštis čiurlys. Pasirodo, šis paukštis gali skraidyti nenutūpdamas net 10 mėnesių, miega iki 5 km aukštyje, geria grybštelėdamas vandens nuo vandens telkinio, panašiai maitinasi, gali skristi iki 250 km/h greičiu. Didžiausią greitį išvysto sakalas keleivis – 300 km/h.

Gediminas po susitikimo su Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokiniais: „ Visada labai gailiuosi, kad nelabai stengiausi per lietuvių kalbos pamokas. Dabar, rašant mokslinius straipsnius, sugaištu gerokai daugiau laiko, nei to reikėtų.“

Gedminas Petkus gimnaziją baigė 2004 metais. Auklėtoja Valė Danielienė apie Gediminą: „Džiugu, kai svajonė tampa profesija, o mylimas darbas augina sparnus!“ Gediminas juokauja, kad net ir nesitikėjo, kad kada nors bus kviečiamas pasakoti apie savo profesiją buvusioje mokykloje. Juk buvo toks pat vaikas, kaip ir kiti. Vieni dalykai galėjo būti mielesni, kiti atrodė ne tokie svarbūs. Kad studijuos biologiją, pajuto dar mokykloje – mokytojo Valento Ramono pamokos buvo ypatingos. Paukščiais „užsikrėtė“ studijuodamas VPU. Įsiminė ekspedicijos Ventės rago ornitologijos stotyje, paukščių stebėjimas.

„Darbui ir mokslams: užsirašyk metams į priekį tikslus, uždavinius, rodiklius. Bent kas mėnesį tikrink rezultatus. Rytojaus darbus planuok iš vakaro.“

Dažnos ekspedicijos už savo lėšas vyksta ir už Lietuvos ribų. Meldinių nendrinukių skaičiavimas Ukrainoje tarptautinėje bendraminčių kompanijoje nebuvo lengvas darbas. Bet juk tai miela širdžiai veikla, galimybė pasidalinti ir perimti kitų patirtį. Gediminas yra parengęs mobilią programėlę vilniečiams, kuri padeda miestiečiams ir svečiams pažinti Vingio parke gyvenančius paukščius. Įrengtuose inkiluose gyvena įvairūs paukščiai ir ne tik. Yra inkilai drugiams, boružėms, šikšnosparniams, voverėms. Balandžio mėn. Gediminas sutiko Joniškio rajono moksleiviams, dalyvausiantiems Č. Kudabos nacionaliniame geografijos konkurse, pravesti ekskursiją po Vingio parką. Mokiniai džiaugėsi smagia ekskursija po natūralią gamtą primenantį parką, įsikūrusį didmiesčio centre. Tiesioginis paukščių stebėjimas, klausymasis jų giesmių viduryje didmiesčio.

„Nedirbk nemėgstamo darbo, nešvaistyk laiko. Skaityk knygas.“

Studijuojant biologiją, teko papildomai padirbėti. Atsakingai atliekamos pareigos buvo įvertintos. Jaunas žmogus sėkmingai kopė karjeros laiptais vadybos, paslaugų srityse. Kuomet esi vertinamas, tai motyvuoja tau patikimas pareigas atlikti dar geriau. Bet nugalėjo meilė gamtai ir paukščiams. Daug kas sakė, kad ornitologo profesija nebus pelninga, bus sudėtinga pragyventi, bet atsakingai ir daug dirbdamas gali mėgstamą profesiją paversti gana pelninga veikla. Gediminas dirba LMNŠC – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, dalyvauja VDU programoje „Kuriantys Lietuvą!“, vykdo įvairias edukacines veiklas, organizuoja specializuotas keliones į užsienio šalis, kuriose stebimi, fotografuojami paukščiai, analizuojamos jų gyvenimo sąlygos, būdas. Įdomu, kad tokiose kelionėse prisijungia žmonės, neturintys nieko bendro su paukščiais ar biologija. Viena keliautoja užsiminė: „Su ornitologu reikia keliauti. Keisti jie žmonės, gali nuvežti į sąvartyną, balas priemiestyje, atokų kaimą, kur turistai paprastai nenukeliauja. Vietas, kuriose galima sutikti netikėčiausių paukščių rūšių.“ Apvažiuota ne tik Lietuva, Europos šalys, lankytasi Afrikoje - Maroke, Gabone, Kipre.

Joniškio „Aušros“ gimnazijos trečiame aukšte veikia Gedimino nuotraukų paroda. Kviečiame pasigrožėti.

Tie, kurie augome čia, toje aplinkoje, kurie dar auga, visi turime panašias galimybes. Vienus pavilioja spalvos ir tapyba, kitiems įdomūs ne mažiau spalvingi paukščiai. Poetas Rimvydas Stankevičius sako: „Juk svarbiausia, kad gali pasirinkti, kokiame kontekste gyventi. Tai yra mūsų laimės receptas: žmonės, su kuriais bendrauji, knygos, kurias skaitai, muzika, kurios klausai, emocijos, kurias išgyveni. Gyvenimo neužfiksuosi. Tai ne diplomai, premijos, selfiai. Jis – tai, ką patiri ir spinduliuoji.“

Susitikimo įspūdžius užrašė

Joniškio „Aušros“ gimnazijos prezidentė Ugnė Bertulytė ir mokytoja Giedrė Motiejuitė

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.