gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko atidarymo šventė PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2019 10:07

Parko kūrimas yra sudėtingas darbas. Tam reikia daug finansinių išteklių, išradingumo ir visos bendruomenės pastangų. Vykdant gimnazijos parko idėjai įgyvendinti reikalingus darbus, pirmiausia buvo išvalytas senas sodas, kuris jau nebeturėjo nei praktinės, nei estetinės vertės. Naujame parke seno sodo atminimui 2016 m. rudenį tuometiniai devintokai (dabartiniai dvyliktokai) pasodino po vieną obelaitę nuo kiekvienos klasės. Tai ir buvo naujo parko istorijos pradžia. 2017 metais pagal projektą pasodinta daugiau nei 100 medelių, nutiesti takai, įrengtos lauko klasės. 2018 m. mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė pasodino po savo medelį. O šių metų spalio 15 d. įvyko Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko atidarymo šventė, skirta mokyklos šimtmečiui paminėti.

Gimnazijos direktorius Vidmantas Sutnikas, sveikindamas visą mokyklos bendruomenę džiaugėsi, kad medžiai auga kaip ir žmonės. Tėvų tarybos pirmininkė Jurita Zubauskienė ir dvyliktokų atstovė Gabrielė Karžinauskaitė linkėjo mokiniams augti kartu su medžiais.

Šventėje dalyvavo ir buvę gimnazijos mokiniai, darbuotojai. Šiaulių socialinių mokslų daktaras Rytis Vilkonis, buvęs gimnazijos mokinys, patikino, kad mielai padės ir pakonsultuos mokyklą, kaip prižiūrėti parką. Su juo vėliau aktų salėje susitikę gimnazijos dešimtų ir vienuoliktų klasių mokiniai išgirdo apie jo patirtį, gyvenimo detales. Pasirodo, R. Vilkonis – labai įvairiapusė asmenybė: jis labai daug keliauja, mėgsta muziką. Be minėtųjų šventės dalyvių, parko atidaryme dalyvavo ir buvusi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Stasė Mankuvienė. Ji priklausė tai pedagogų kartai, kuri kūrė gimnaziją, siekė jos statuso ir prisidėjo prie jo gavimo. S. Mankuvienei dirbant buvo išrinktas gimnazijos vardas. Pavaduotoja prisiminė ir tai, kaip reikėjo pakovoti dėl žemės sklypo, kuriame dabar įkurtas parkas.

Po visų kalbų renginį papuošė gimnazijos mokytojos Sigmos Jonušienės merginų šokio kolektyvo pasirodymas. Labai gera buvo matyti, kaip devintokai pratęsė tradiciją ir pasodino keletą naujų sodinukų. Prie gražios tradicijos prisidėjo ir tėvai, pasodinę savo medelį.

Baigiantis šventei, dvyliktokai aplankė savo pasodintus medžius ir dar kartą prie jų įsiamžino.

Tikimės, kad mokyklos parkas ne tik puoš Joniškio miestą, bet jame lankysis ir joniškiečiai. Parkas – tai meno ir gamtos kūrinys. Jame matome tai, ką gali žmogaus protas, kai apgalvotai, originaliai sujungiamas mokslas, kūryba ir gamtos grožis.

Gabrielė Kaveckaitė

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.