gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Kūrybiškumas, darbas, sėkmė – tobulo mokytojo kasdienybė PDF Spausdinti El. paštas
Joniškio „Aušros“ gimnazija įgyvendina tarptautinį „Erasmus+ KA101“projektą „Pozityvus ugdymas. Laiminga mokykla“. Pozityvus ugdymas akcentuoja, kaip svarbu yra lavinti ne tik protą, bet ir emocinį intelektą , kad svarbūs yra ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir pozityvios, stiprios asmenybės formavimas ir skatinimas.

Neatsiejama pozityvaus ugdymo dalis yra mokinių įtraukimas į pamokinę veiklą. Kiekvienas mokytojas yra unikalus savo darbo specifika. Šioje gimnazijoje mokytojai dalijasi tuo, kuo yra stiprūs ir įdomūs. Jie moko ir mokosi bendradarbiaudami, integruoja, rodos, visiškai nesuderinamus dalykus ir tai veikia. Taip pat veda pamokas kitose aplinkose, kur ,atrodytų, jos negali vykti.

Mokinių atostogų metu gimnazijoje vyko mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija“ Mano sėkmės“ ir kvalifikacijos tobulinimo seminaras pagal ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą tuo pačiu pavadinimu - „Pozityvus ugdymas“. Pirmąją konferencijos dieną buvo pristatyta 10 pranešimų. Net trys lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai dalijosi patirtimi apie tai, kaip netradicinės pamokos ir kitos kūrybinės veiklos padeda mokyti kūrybinio rašymo, kokiais metodais galima aktyviau įtraukti mokinius į pamokos veiklą. Dauguma kūrybinių veiklų leidžia atsiskleisti ne tik gabiems, bet ir silpnesnių gebėjimų mokiniams. Svarbu, kad kiekvienas rastų veiklą ( tokia yra siekiamybė), kurioje galėtų atsiskleisti. Buvo prisiminti tiek naujai atrasti tradiciniai metodai, tokie kaip teksto kūrimas pagal modelį, rašinio įvairiomis temomis kūrimas pagal modelį, pastraipos kūrimas pagal analogiją, tiek sąlyginai vadinami nauji, tačiau mokytojų veikloje dažnai naudojami ( teksto perkūrimas, interviu, galimybė tapti rašytoju ir kt.).

Mokytojai aptarė įvairias veiklas tiek ruošiantis netradicinėms pamokoms, tiek kasdienei pamokai, siekiant ją paįvairinti.. Tokios veiklos leidžia mokiniams kitaip pasižiūrėti į save, savo galimybes ( čia juk galima piešti, eiliuoti, vaidinti) bei atrasti pažinimo džiaugsmą.

Anglų kalbos mokytojos dalijosi mintimis apie sociolingvistinių kompetencijų ugdymą ir grupinio darbo metodus pamokose. Pranešimuose naudojo video medžiagą, nuotraukas.

Menų, gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai kalbėjo apie pasitikėjimo savimi svarbą, turinčią įtakos mokytojų ir mokinių pozityviam požiūriui į ugdymą ir ugdymąsi.

Mokytojai turėjo galimybę pajusti , kaip galima panaudoti artimoje aplinkoje esančius daiktus fiziniam aktyvumui skatinti. To išmokė šokių mokytoja. Buvo smagu ir naudinga pajudėti darbo metu.

Diena prabėgo greitai ir turiningai.

Kitą dieną mokytojai klausėsi lektoriaus paskaitos.

„Pasyvus ir energijos stokojantis mokytojas nesugebės sudominti ir motyvuoti mokinių“ - tai lektoriaus Kęstučio Trakšelio paskaitos „ Profesinis perdegimas. Prevencija“ metu išgirsta mintis. Užsiėmimo metu mokytojai išgirdo patarimų apie gebėjimą valdyti stresines bei konfliktines situacijas, apie kritišką savo gebėjimų ir galimybių vertinimą. Mokytojams buvo priminta, jog rūpintis ir tausoti save yra tiesiog būtina.

Violeta Židonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.