gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Profesijos, kurių atstovams sunkiausia įsidarbinti Lietuvoje PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 11 Spalis 2013 09:47

Vilius Petkauskas / Ekonomika.lt

2013-10-09 20:10

Kelis metus iš eilės trimituojama apie aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų perteklių. Juokelių apie gatves šluojančius teisininkus ir ekonomistus netrūksta, todėl Ekonomika.lt nusprendė pasirausti statistikos kemsynuose ir išsiaiškinti, kurių specialybių atstovams derėtų sunerimti dėl savo profesinės ateities.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2013 metų trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje darbo neturėjo 10,3 proc. gyventojų, 14,3 proc. kurių gali pasididžiuoti stalčiuje dulkančiu aukštojo mokslo diplomu.

Studentų registro duomenimis, šiemet Lietuvos aukštosios mokyklos į pasaulį paleido dar 9 tūkst. pirmos pakopos studijas baigusių absolventų, dalis kurių, nepatenkino darbo rinkos lūkesčių arba pasirinko pratęsti išlaikytinio dalią.

Remiantis darbo biržos ir studentų registro duomenimis, Ekonomika.lt sudarė darbo rinkos paraštėse esančių profesijų atstovų sąrašą. Verta pastebėti, kad pateikiamas bedarbių skaičius buvo registruotas šių metų spalio 1 dieną, o specialybę įgijusių skaičius apima tik šių metų laikotarpį.

Sunkiausias likimas laukia universitetuose besimokančių verslo administravimą ir vadybą – net 261 šios profesijos atstovas laukia pasiūlymų darbo biržoje. Vis dėlto, reikia pridurti, kad vien šiais metais šios specialybės diplomu rankose džiaugtis galėjo 1415 asmenų.

Antroje vietoje rikiuojasi baigusieji viešojo administravimo studijas. 178 pasirinkusieji tokio tipo studijas spalio mėnesio pradžioje buvo užsiregistravę darbo biržoje.

Diplomuotų bedarbių sąraše treti – ekonomistai. Vien šiemet Lietuvos aukštosios mokyklos diplomais apdovanojo stebėtinai didelį kiekį ekonomikos studentų – 831. Darbo biržoje šiuo metu yra užsiregistravę 175 ekonomistai.

 


Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt/naujiena/profesijos-kuriu-atstovams-sunkiausia-isidarbinti-lietuvoje-43756.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2013-10-10&utm_content=dieninis#ixzz2hOaDr4St

 

 

Informaciją rinko

karjeros koordinatorė

Stasė Stulginskienė

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.