gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Įamžintas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 02 Gruodis 2013 12:20

Apsaugok atmintį nuo netiesos,

Nuo dulkių, nuo pelėsių, nuo drumzlių,

Nuo išgalvotų didvyriškų žygių,

Nuo šimtąkart padidintų klaidų

Apsaugok atmintį ir atminimą.

ATMINTĮ IR ATMINIMĄ. ( Juozas Macevičius)

Paminklinė lenta mūsų gimnazijos I aukšte iškalbingai byloja apie valstybinės gimnazijos įsteigimo datą ir apie gimnazijoje puoselėjamas vertybes bei ugdymo tikslus: „ŠVIESA, DORYBĖ, TEISINGUMAS TEUGDO TAUTAI DIDVYRIUS“.

Džiugu, kad šie žodžiai, kurie kiekvieną ( savus ir svečius) pasitinka tik įžengus į gimnaziją, mūsų gyvenime dažnai ne tik žodžiai, bet tampa gražiais ir prasmingais darbais, garsinančiais ne tik gimnaziją, bet ir Joniškio kraštą.

Vienas iš tokių žmonių, kurio iniciatyva lapkričio 26d. įvyko atminimo lentos Joniškio gimnazijos mokytojams ir mokiniams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1941-1952m., atidengimo ceremonija - buvęs gimnazijos mokinys, Joniškio rajono Garbės pilietis, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, režisierius ir dirigentas POVILAS MATAITIS. Tai buvo jo mintis pagerbti   mūsų gimnazijos mokytojus ir mokinius, kurių  meilė savo kraštui,  Lietuvai buvo tokia didelė, kad jie būdami  dar visiškai jauni atidavė savo gyvybes už jos laisvę... tai jų vardai įrašyti šioje lentoje. Tai jiems amžina garbė ir mūsų atmintis.

Iškilmių pradžioje visus atvykusius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis. „Atidengdami atminimų lentą Joniškio gimnazijos mokytojams ir mokiniams, žuvusiems už Lietuvos laisvę, šiandien nusilenkiame ne vien Joniškyje padėjusiems galvas kovotojams. Taip išreiškiame pagarbą visiems kovojusiems už Lietuvą, jos laisvę. Partizanai, kurių pavardės iškaltos šioje lentoje parodė pasiaukojimo pavyzdį“. Rajono vadovas kvietė visus nepamiršti svarbiausių vertybių dėl kurių mūsų seneliai ir tėvai paaukojo savo gyvenimą.  „Laisvės dvasia pasirodė tvirtesnė už okupantų ginklus“, – kalbėjo meras. Meras padėkojo visiems, kurių nuoseklaus darbo dėka šiandiena atidengiama atminimų lenta žuvusiems už Lietuvos laisvę – tai gražus pagarbos ženklas. O labiausiai padėkos žodžių nusipelnė buvęs Joniškio garbės pilietis, režisierius, dirigentas, folkloro teatro įkūrėjas Povilas Mataitis už parodytą iniciatyvą ir paskatinimą, kad ši atminimo lenta atsirastų ant gimnazijos sienos.

Povilas Mataitis, savo kalboje primindamas to meto žiaurius įvykius, taip pat pasidžiaugė gražiu lentos atidengimo renginiu, padėkojo rajono vadovui G. Čepuliui už geranorišką pagalbą dėl atminimo lentos ir rmūsų  gimnazijai už puikią šios lentos atidengimo ceremoniją. Mero buvo paprašyta simboliškai perkirpti juostelę ir atidengti atminimo lentą, kurią vėliau pašventino Joniškio dekanas Eduardas Semaška. Taip pat kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės tarybos švietimo , kultūros ir sporto komiteto priminkas, „Tėvynęs sąjungos“ piriminkas  R.Franckaitis.

Po atidengimo ceremonijos kieme aktų  salėje vyko antroji renginio dalis, kurioje teatralizuotai buvo pristatoma neseniai išleista P. Mataičio knyga „Mes norėjome gyventi laisvoje Lietuvoje“ ( mokytojos B.Jurgaitytė ir V.Bartašienė); kalbėjo istorikas profesorius Romas Batūra.

Neformaliojo švietimo ir pagalbos mokiniui skyriaus vedėja Vilija Bartašienė

 

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.