gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Rajoninis meninio skaitymo konkursas Juozui Kisieliui atminti PDF Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 08 Vasaris 2014 15:01

Vasario 6 dieną Joniškio „Aušros“ gimnazijoje įvyko rajoninis Juozo Kisieliaus meninio skaitymo konkursas, kuris šiais metais buvo skirtas lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Anot skulptoriaus P.Rimšos, „ K.Donelaičio portreto nėra išlikusio, ir iš gyvenimo nedaugiausiai žinių. Pagrindinis Donelaičio, kaip autoriaus, paveikslas- „Metų“ poema“. Tačiau abiturientė Jolita Vaitkutė pabandė sukurti savo įsivaizduojamo K.Donelaičio portretą, kuris papuošė gimnazijos aktų salę, kur vyko konkursas...

Meninio žodžio šventėje pasirodė šešiolika skaitovų ir buvo išklausytos trys kompozicijos iš įvairių rajono mokyklų. 5-8 kl. grupėje nugalėtoju pripažintas šeštokas Nedas Serpauskas ( mokytoja Rasa Čiapienė) iš „Saulės“ pagrindinės mokyklos,  9-12 klasių grupėje- vienuoliktokė Simona Petrošiūtė ( mokytoja Regina Šimkuvienė) iš „Aušros“ gimnazijos bei septintokių mergaičių kompozicija „Nematomi dalykai“, parengta mokytojos Ligitos Eitkevičienės pagal L.Degėsio esė knygą „Prisiminimų prisiminimai“ ir poetų Justino Marcinkevičiaus, R. Kmitos, V.Jasukaitytės eiles (Kriukų pagrindinės mokykla). Abu paminėti mokiniai bei kompozicijos atlikėjos atstovaus rajonui regioniniame konkurse Akmenėje vasario 15 dieną. Linkime didžiausios sėkmės...  Nedas,  perskaitęs ištrauką iš V.Rašicko apsakymų knygos „Lietuviška kepurė“, sužavėjo nuoširdumu, o Simona, pasirinkusi labai vyrišką tekstą – žibintininko monologą iš Just. Marcinkevičiaus dramos „Katedra“- nepaliko abejingų, jos skaitymo įtaigumas užbūrė visus komisijos narius ir šventės dalyvius.

Puikiai pasirodė ir kiti skaitovai, tačiau išrinkti reikėjo tik pačius geriausius. Komisija geru žodžiu paminėjo 5-8 klasių mokinius: Gabrielę Skirvainytė iš Kriukų pagrindinės mokyklos ( mokytoja L.Eitkevičienė), Sandrą Lešinskaitę iš Žagarės gimnazijos ( mokytoja V.Kojelytė), Tomą Gustą iš Gasčiūnų pagrindinės mokyklos ( mokytoja G.Gustienė). Pagyrimų nusipelnė ir vyresnieji: Paulius Vaitiekūnas ( mokytoja R.Ambroževičienė), Arminas Gustas ( mokytojas Eugenija Gasėnienė) ir Skirmantas Radžvilas ( mokytoja Birutė Krajinienė), - visi jie iš „Aušros“ gimnazijos, Mantvydas Labanauskas iš Žagarės gimnazijos ( mokytoja V.Arlauskienė). Smagu pasidžiaugti visais meninio žodžio puoselėtojais, kurių šiemet nebuvo daug, tačiau jų skaitymo klausyti buvo malonu. Tekstai įvairūs, atsirado norinčių „atiduoti duoklę “ ir Kristijonui Donelaičiui- buvo perskaitytos dvi jo pasakėčios bei ištrauka iš poemos „Metai“.

Džiaugiamės, kaip ir kasmet, savo gimnazijoje galėdami sutikti ir pasveikinti visą būrį meniniam žodžiui neabejingų žmonių. Čia, kur dar tebesklando teatro ir kino aktoriaus, buvusio mūsų gimnazijos auklėtinio Juozo Kisieliaus dvasia. Be galo smagu matyti jaunus žmones, pasiryžusius poezijos ar prozos žodžiu išsakyti tai, kuo jie gyvena, kas juos jaudina, dėl ko jie džiūgauja. Esame įsitikinę: kol jaunas žmogus skaitys, kol literatūra jam nebus vis tiek pat, išliksime, būsime. Ir tuomet didžiojo Donelaičio žodis „Ak, kur dingot jūs, lietuviškos gadynėlės, kai dar lietuvninkai vokiškai kalbėt nemokėjo“,- neatrodys gąsdinantis.

Neformaliojo švietimo ir pagalbos mokiniui skyriaus vedėja,

lietuvių kalbos mokytoja, vertinimo komisijos pirmininkė

Vilija Bartašienė

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.