gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Klasės valandėlė „Elektroninių cigarečių žala jaunam organizmui“ PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 24 Kovas 2014 11:45

Kovo 21-ąją mūsų mokykloje svečiavosi Lina Martinaitienė – Joniškio visuomenės sveikatos biuro direktorė. 10 e klasės mokiniai klasės valandėlės metu galėjo išgirsti mums labai rūpimą ir netgi iš anksto pageidautą informaciją apie elektronines cigaretes. Paskaitos metu sužinojome, kad elektroninės cigaretės yra taip pat pavojingos sveikatai kaip ir įprastos, tik jų poveikis iki galo nėra ištirtas.

Remdamasi atliktais tyrimais, statistikos duomenimis, skaityta literatūra ir sukauptomis žiniomis, sveikatos biuro atstovė trumpai supažindino su  į elektronines cigaretes pilamo skysčio, vadinamos bazės, sudėtimi, veikliųjų medžiagų ilgalaikiu ir trumpalaikiu poveikiu organizmui,  to skysčio sukeliamas ligas ir kt. šių cigarečių ir įprastų cigarečių trūkumais. Buvo pristatyta elektroninių cigarečių atsiradimo istorija, analizavome ypatingai paaugliams ir vaikams pavojingas bei klastingas šio produkto reklamas. L. Martinaitienė perspėjo, kad šios visai neseniai (2003 metais) kinų farmacininko Hon Linko išrastos cigaretės visiškai nėra puikus pasirinkamas norintiems mesti rūkyti ir nesukelia priklausomybės bei ilgalaikės žalos rūkančiam jaunimui, ką teigia reklama. Tyrimai atskleidė, kad tradicinėje cigaretėje yra apie 1mg nikotino, o šiuolaikinėms elektroninėms cigaretėms pildyti skirtuose įvairių skonių bei kvapų skysčiuose galima aptikti net 21- 48 mg nikotino! Kad geriau suprastume šių skaičių įspūdingumą, turėtume žinoti, jog suleidus į veną 1 mg nikotino, ši dozė žmogui būtų mirtina. Nustebino ir šokiravo tai, kad šių skysčių sudėtyje galima aptikti ne tik priklausomybę sukeliančio nikotino, bet  net ir geležies, alavo, sidabro, nikelio, chromo ir kitų medžiagų. Trumpai susipažinome  su kanapių, marihuanos, THK žala sveikatai, ypač smegenims: suprastėja atmintis, dėmesingumas.

Paskatos metu išgirdome ne tik faktus, skaičius ir keistus nutikimus su elektroninėmis cegaretėmis, bet ir patys diskutavome, uždavinėjome įvairius klausimus viešniai. Labai įsiminė lektorės atsakymas į klausimą, ar ji pati yra bandžiusi rūkyti elektroninę cigaretę: „Nebandžiau ir nebandysiu. O kam? Mes vaizdžiai nematome, bet tyrimai parodo, kad sveikatai kenkia netgi viena surūkyta cigaretė, nesvarbu kokia ji būtų.“

Kad paskaita neprailgtų, pažiūrėjome filmuką, dalyvavome mini viktorinoje. Gavome dozę naudingos informacijos, už dėmesingumą ir teisingus atsakymus buvome apdovanoti rašikliais. Už neįprastą klasės valandėlę dėkojame L. Martinaitienei. Visada maloniai laukiame jos sugrįžtant.

 

Akvilė Sabulytė,

2e kl. mokinė

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.