gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Pirmoji Europoje mobili mokslinė laboratorija Joniškyje PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 23 Balandis 2014 07:29

Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį (balandžio 10 ir 11 dienomis) Joniškio „Aušros“ gimnaziją aplankė didžiulė moderni ir, pasak laboratorijos vizitų organizavimo koordinatoriaus Stepo Šafranausko, viena didžiausių Europoje laboratorija ant ratų. Ši mobili mokslinė laboratorija (MoMoLab) – tai dar viena mums jau žinomo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ programa 7-11 klasių mokiniams. Pirmojo vizito metu mokiniai buvo supažindinti su projektu, dalyvavo mokslinėse teorinėse paskaitose ir stebėjo atliekamus bandymus. Džiugu, kad, sutarus su Mato Slančiausko progimnazijos kolegomis, gana greitai sulaukėme šio vizito. Šį kartą jaunieji tyrėjai turėjo galimybę patys išbandyti mokslininko darbą. Naudodamiesi profesionalia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  laboratorine įranga Joniškio mokyklų moksleiviai net dvi dienas tyrinėjo gamtą bei aplinką, atliko įvairius tyrimus, stebėjimus, kūrė ir ieškojo naujų technologinių sprendimų.

Laboratorijoje mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupes: robotikos, biologijos, chemijos ir fizikos. Tiesa, MoMoLab‘e galima atlikti ir astrologinius stebėjimus, tačiau joniškiečių ši sritis nesudomino. Jauniesiems mokslininkams talkino bei juos konsultavo draugiški ir komunikabilūs VU dėstytojai. Jie padėjo gimnazistams naudotis sudėtinga laboratorine įranga ir išvengti klaidų braižant grafikus, montuojant robotus, pilstant nuodingas medžiagas ir netgi tyrinėjant projekto dalyvių bei organizatorių kraują. Pasak dėstytojų, mokiniai kantriai ir kruopščiai atliko susigalvotas užduotis bei noriai siekė geriausių rezultatų, nenusiminė jeigu bandymai nepavyko ar teko juos pakartoti. Dauguma apklaustųjų džiaugėsi, kad turi puikias sąlygas įgyvendinti  savo mokslinę idėją ir visi prasitarė, kad norėtų tęsti mokslininko darbą ateityje. Tiesa, pasak S. Šafranausko, sugalvoti savo moklinę idėją gimnazistams nebuvo lengva, jiems padėjo ir patarė mokytojai.

Nors darbas laboratorijoje virte virė, vis dėlto VU mokslininkai atrado laiko ir skyrė truputį dėmesio ir kitiems besidomintiems, bet tyrimų neatliekantiems mokiniams ir ne mažiau susidomėjusiems mokytojams. Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje vyko fizikos paskaita. Be to, kiekvienas norintis galėjo iš arti stebėti jaunųjų tyrėjų darbą, užduoti įvairius klausimus, išgirsti daugiau informacijos apie artėjančius konkursus ir galimybę įsijungti į projektą (teriekia užsiregistruoti Jaunojo tyrėjo klube www.jaunasis-tyrejas.lt) ir netgi pamatyti mokslinių eksperimentų demonstracijas. Justas Poliakas, išbandęs savo jėgas robotikos srityje, demonstravo savo sukonstruotą robotą, kuris geba pakelti daiktą, judėti atgal ir pajutęs kliūtį į ją neatsitrenkti, o apsisukti ir sustoti. Dauguma dalyvių, dirbusių tiek laboratorijoje, tiek chemijos kabinete, noriai dalinosi savo bandymų rezultatais ir pristatinėjo savo idėjas.  MoMoLab‘e apsilankė ir tuo metu gimnazijoje viešėjęs Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Planuojama, kad mobilioji laboratorija iki 2015 m. kovo mėn. su Vilniaus universiteto mokslininkais aplankys 80 šalies mokyklų. Tai puiki galimybė mokiniams dar mokykloje įgyti mokslinio darbo įgūdžių ir susipažinti su šiuolaikiniais mokslinių tyrimų metodais, dirbti modernia moksline įranga bei patiems atlikti tyrimus, kurti ir realizuoti savo mokslines idėjas. Europos Sąjungos finansuojamas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomas projektas įvykdė savo uždavinius: sudomino jaunuosius tyrėjus ir toliau gilintis į gamtamokslių sritis ir mažais žingsneliais keliauti projekto dalyvių siūlomu jaunojo tyrėjo keliu. Geriausių ir daugiausiai dėmesio sulaukusių idėjų įgyvendintojai ir savininkai turės galimybę dalyvauti kasmetinėje Idėjų mugėje Vilniuje, tačiau ir kitos idėjos neliks nepastebėtos: jas patobulinus galima dalyvauti įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Visi MoMoLab‘e dirbę mokiniai gali bet kada apsilankyti stacionarioje laboratorijoje Vilniuje.

Dėkojame projekto organizatoriams bei rėmėjams už suteiktas galimybes jauniesiems Joniškio mokslininkams, kurie ateityje garsins ne tik mūsų kraštą, bet ir visą šalį. Jauniesiems tyrėjams Linkime sėkmės ateityje ir laukiame kitų VU dėstytojų vizitų.

Akvilė Sabulytė

 

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.