gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Tyrėjo naktis mūsų mokykloje PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 30 Rugsėjis 2014 10:25

Šių metų rugsėjo 26 dieną 19 val. jau trečiąjį kartą mokykloje susirinko gabiausi gamtos mokslais besidomintys gimnazistai. Kai kurie iš jų jau turėjo tiriamojo darbo praktikos, nes dalyvavo projekte „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sukūrimas II etapas“  ir išklausė keletą VU lektorių teorinių paskaitų bei atliko įvairius eksperimentus Mobiliojoje Mokslinėje Laboratorijoje.

Šį kartą jaunieji tyrėjai tiriamojo mokslo paslaptis bandė išsiaiškinti jau saulei nusileidus. Neįprastu metu mokykloje susirinko beveik 50 smalsiausių gimnazistų. Renginio pradžioje chemijos kabinete projekto dalyviai buvo supažindinti su projekto tikslais bei veiklomis bei Tyrėjo dienos komandos vizitais.

Būsimieji mokslininkai buvo suskirstyti į tris grupes. Besidomintys fizika pasidalino pasigamintais modeliais: tyrėjai supažindino su fontano, elektros variklio, raketos bei reaktyvinio variklio modeliais, buvo pagamintas net balionu varomo automobilio modelis. Šių 1-2 gimnazinių klasių jaunųjų tyrėjų eksperimentinių darbų demonstracijas galėjo stebėti ir kiti mokykloje praleistos nakties nepabūgę moksleiviai.

Chemijos kabinete  buvo pristatytos natūralios valymo priemonės, galinčios pakeisti kenksmingus aplinkai valiklius, tokios kaip citrina, soda, druska, actas. Abiturientės I. Šeškevičiūtė, A. Rimdžiūtė ir F.Šukytė pademonstravo net keletą įdomiosios chemijos bandymų. Tamsų vakarą ryškiai švytėjo „savaiminio užsiliepsnojimo“ eksperimentui naudotos cheminės medžiagos bei įvairios fejerverkams naudojamos įvairiomis spalvomis degančios druskos.  Jauniesiems tyrėjams buvo atskleistos ir magų (žvakės uždegimas be ugnies), keleto filmo scenų (pjaustymasis peiliu be netikro kraujo nepaliekant jokių žymių) ir netgi nusirašinėjimo ( bandymas „Slaptas rašalas“) paslapčių. Galiausiai demonstracijas vainikavo įspūdingas ugnikalnio išsiveržimas.

Kol chemikai bei fizikai triukšmingai darbavosi, darbštieji biologai tyliai pro mikroskopą stebėjo iš ko susidaro gražūs drugelių sparnai. Buvo tyrinėjamos žiedadulkės, augalo dengiamojo audinio ir asimiliacinio audinio ląsteles. Jaunieji mokslininkai savo akimis stebėjo tvenkinio vandenyje užaugusias klumpeles bei bakterijas.

Taigi, smalsiausi gimnazijos moksleiviai Tyrėjo nakties metu turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su tiriamuoju darbu ir netgi patys trumpai tapti mokslininkais. Tikimasi, kad šis, mokinius sudominti gamtos mokslais skatinantis projektas, taps šaunia gimnazijos tradicija.

 

Autorė A. SABULYTĖ

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.