gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Knygos „JONAS IR JUOZAS VAINAUSKAI“ sutiktuvės gimnazijoje PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 10 Gruodis 2014 10:58

Joniškio „Aušros“ gimnazijai-95

Šie metai mūsų gimnazijai neeiliniai- 2014- ieji- leidžia mums skaičiuoti 95- uosius šiandieninės Joniškio „Aušros“ gimnazijos metus. Eilė renginių, vienas už kitą prasmingesnių. Gruodžio 9-osios popietė taip pat ypatinga- KAIP VĖJAS- ĮSAVO NAMUS sugrįžo mūsiškiai, joniškiečių draugijos  „Sidabra“ Vilniuje nariai  ir atvežė mums ir gimnazijai didžiulę dovaną- savo bendro darbo vaisių- KNYGĄ, dar visai šviežią, dienos šviesą išvydusią tik praėjusią savaitę, todėl vis dar kvepiančią spaustuvės dažais... Nepaprastą knygą, knygą apie apie garsų Joniškyje žmogų- MŪSŲ GIMNAZIJOS MOKYTOJĄ JUOZĄ VAINAUSKĄ. Tiesa, knygos rengėjai, suprasdami, kad kitos progos, ko gero, nebeturės, knygoje rašo ir apie mokytojo brolį JONĄ VAINAUSKĄ- žymų to meto baldininką, medžio drožėją, kūrusį ir išgarsėjusį savo darbais ne tik Lietuvoje. Todėl knyga vadinas „JUOZAS IR JONAS VAINAUSKAI“

Taigi tie žmonės- altruistai, kurie savo laisvalaikį padovanojo šiai knygai kaip grąžinamą skolą MOKYTOJUI JUOZUI VAINAUSKUI po daugelio metų... Visų pirma- GENOVAITĖ – TAURĖ ZASTARSKYTĖ- mokytojo dukterėčia- be kurios išsaugotų mokytojo darbų, nuotraukų, laiškų, laikraščio iškarpų nebūtų buvę ir knygos. Išleisti knygą apie mokytoją Juozą Vainauską nuolatos skatinęs buvęs jo mokinys- JUOZAS GALKUS- žymus Lietuvos grafikas, plakatistas, daugelio miestų ir miestelių herbų kūrėjas. GIEDRĖ LASTAUSKIENĖ- taip pat J.Vainausko mokinė,  viso darbo koordinatorė,  Vilniaus joniškiečių draugijos „Sidabra“ prezidentė. Visų šių trijų Vilniaus joniškiečių kalbinami  ir raginami savo atsiminimus apie mokytoją siuntė  įvairių laidų buvę jo mokiniai, o artėjant gimnazijos 95- mečio jubiliejui „Sidabros“ draugija nusprendė išleisti knygą.  RITA URNĖŽIŪTĖ- žurnalo „Gimtoji kalba“ vyriausioji redaktorė, nepažinusi mokytojo ir jo brolio, tačiau gerai sausipažinusi su jų darbais, rinkusi medžiagą ir galų gale tapusi knygos vyriausiąja  redaktore. Ir galiausiai-  SKAISTĖ AŠMENAVIČIŪTĖ- knygos maketuotoja, nepažinusi mokytojo tiesiogiai, tačiau su mokytojo veikla ir darbais supažindinta DĖSTYTOJO JUOZO GALKAUS. Skaistė į šventę neatvyko, tačiau jos darbo rezultatas akivaizdus.

Koks buvo tas MOKYTOJAS JUOZAS VAINAUSKAS? KODĖL REIKĖJO RAŠYTI  APIE JĮ KNYGĄ???  Pati nedaug pažinojau mokytoją, todėl skaičiau ir bandžiau atsakyti į šį klausimą. O kai baigiau, supratau, kad  būtent  apie šitą žmogų reikėjo rašyti. Jis buvo kaip ypatinga dovana mokyklai, miestui, ypač- iš vaikystės besivaduojančiam ir kažko ypatingo pradedančiam ieškoti mokiniui.  Mokytojo Juozo Vainausko asmenybės išskirtinumą liudija daugiausia buvusių mokinių prisiminimai,  rašyti su tokia meile ir pagarba, jie tokie šilti ir nuoširdūs, ir jų tiek daug, kad tarsi iš naujo atrandi šį unikalų, įkvepiantį talentą. O jis juk dirbo čia, vaikščiojo tais mūsų koridoriais, puošė šitą salę, statė spektaklius taip, kad, drįstu sakyti, pavydėjo visa Lietuva. Juk mūsų mokykloje žiemą per visus aukštus sužaliuodavo didžiulė palmė, pakvipdavo žydinti ieva, žirginėliais apsipildavo beržas, stulbindavo pasakiški langų vitražai, kvapą gniauždavo spektaklių stebuklai- mokytojo ir mokinių bendras darbas. O kokios puošnios , neužmirštamos šventės- Naujieji Metai, šimtadieniai, išleistuvės, karnavalai ir t.t. Ir tik Jonišky, ir tik šioje mokykloje.... Viskas buvo taip jaunatviška, įspūdinga, taip skraidindavo vaizduotę ir jaunas širdis...

Apie visatai ir dar daugiau, žinoma, ras kiekvienas  išleistoje knygoje, už kurią dėkojame jos sudarytojams- mūsiškiams, dabar garsiems Lietuvos žmonėms, Juozo Vainausko mokiniams ir artimiesiems.

Renginio metu Taurutė  Zastarskytė- mokytojo  dukterėčia  ir mokinė, pasakojo  apie Vainauskų šeimą, kuri išaugino du garsius menininkus. Juozas Galkus, mokytojo mokinys, o  vėliau kolega, dalijosi savo prisiminimais. Giedrė Lastauskienė ir Rita Urnėžiūtė prisiminė savo patirtus išgyvenimus rengiant knygą.  Pertraukų metu gimnazijos mokiniai dainavo, grojo , šoko...

„<...> Kokia gelmė. Čia, Jonišky, mažam pasaulio kaimely, tokios aukštos sferos, dvasios sušvitimai. Tai labai atitinka jaunystės  maksimalizmą, iš kurio daug kas vėliau išsilukštena. Mokytojas, atrodo, ne. Gal todėl mes praeiname, o jis pasiliko<...>,“- Nelijos Stirblienės, 38-osios laidos abiturientės, mintys, nuskambėjusios popietės pabaigoje Joniškio „Aušros“ gimnazijos aktų salėje, kurioje dirbo ir kūrė mokytojas Juozas Vainauskas.

Gimnazija didžiuojasi, kad joje dirbę mokytojai išaugino tokius mokinius, kurie savo gražiais darbais ne tik garsina mūsų gimnaziją, bet ir savo darbais  rodo gražų pavyzdį jaunajai kartai.  Dėkojame jiems.

Neformaliojo švietimo ir pagalbos mokiniui

skyriaus vedėja Vilija Bartašienė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.