gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Nešu žodį – nešu šviesą... PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 25 Kovas 2015 20:06

Šiandienos pasaulyje jau jokia paslaptis, kad žodį, kaip ir žmogų, reikia saugoti ir auginti. Kad, anot poeto Just. Marcinkevičiaus, jis suskambėtų, sužydėtų, nes, tik nešdamas žodį ir knygą kitiems, gali būti laimingas ir  pats. Šią tiesą patikrinti pabandėme ir mes, lietuvių kalbos mokytojos  ir mūsų mokiniai.  Visą savaitę  ( 2015 – 03 – 16 / 2015 -03 – 20) dalyvaudami  gimtosios kalbos savaitės renginiuose,  gimnazijos mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, rašydami tradiciniu tapusį diktantą (dar kartą sveikiname jo nugalėtojus!), dalyvaudami protų mūšyje, kuriame paaiškėjo, kas geriausiai išmano Joniškio regiono papročius, šventes, šnektos subtilybes, spręsdami kryžiažodžius, aptardami knygas, filmus ir kita. Bet didžiausias dėmesys šįmet buvo skiriamas tiems, be kurių drąsos ir pasiaukojimo, ko gero, šiandien nebūtume galėję kalbėti gimtąja kalba, mat jie, mūsų krašto knygnešiai (ir ne tik mūsų), skaudžiu tautai metu uždraustas lietuvių kalba knygas  per sieną gabeno, taip nešdami knygą ir šviesą jos ištroškusiems.

Savaitės renginius vainikavo šventė – konferencija, kurioje buvo skaitomi pranešimai apie mūsų krašto knygnešius, virtualiai keliauta jų keliais ( T. Šidlauskaitė, K. Šiurnaitė), dalintasi įdomesniais knygnešystės faktais, iškiliomis asmenybėmis (P. Kuprevičius), ieškota atsakymo į klausimą, kaip knygnešių  tema atskleidžiama lietuvių literatūroje (D. Balnytė). Renginio metu skaitytos mokinių mintys iš rašinių apie knygos svarbą šiandienos gyvenime, —  ne vieno pastebėta, kad skubančiame pasaulyje vietos knygai vis mažiau. Ačiū muzikos ir šokio mokytojoms už galimybę pasigėrėti  lietuvių liaudies šokiu, pasiklausyti  dainos.

 Renginyje dalyvavusi J. Avyžiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Eglė Šukienė, anot renginio vedėjų, šiandienos pati tikriausia knygnešė, ne tik papasakojo apie knygos kelią pas skaitytoją, bet ir priminė, kad mes, „Aušros“ gimnazijos bendruomenė, galime didžiuotis turį  tiesioginį ryšį su knygnešiais, mat gimnazija stovi ant Stanislovo  Goeso  dovanotos žemės. Spaudos draudimo metais S. Goesas buvo subūręs vietos šviesuolius prasmingai, nors ir pavojingai veiklai, Stanislovo ir Teresės Goesų tėvo dvare Medvilionyse buvusi įkurta saugi draudžiamų knygų slaptavietė. Pasidžiaugta, kad mūsų gyvenime knyga dar nepraranda savo vertės, kad jos ieškoma – kiekvieno pagal skonį ar būtinybę.

Pasveikinę įvairių lietuvių kalbos savaitės konkursų nugalėtojus (ačiū už gražius žodžius pavaduotojai ugdymui V. Mačiulienei), pasidžiaugę nuveiktais darbais, išsiskyrėme neilgam, nes knygos ir žodžio šventė — tik vienas iš ciklo renginių, skirtų Etnografinių regionų metams. Nuoširdžiai tikime, kad dar ne kartą susibėgsime, nes tik nuo mūsų, mokančių, besimokančių, priklauso, kad lietuviškas žodis nemirtų – nebus sielai duonos. O jei jį saugosime, branginsime, nuo žemės iki saulės skambės, iki pat žvaigždžių išaugs... Ir supsis kiekvieno, gimtąja kalba kalbančio, lūpose.

Lietuvių kalbos mokytoja B. Krajinienė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.