gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
KTU ir LSMU pristatė bendrą studijų programą PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 13 Gegužė 2015 13:59

Sveikatos informatika – taip vadinsis pirmoji šalies akademinėje istorijoje bendra dviejų Lietuvos universitetų pirmosios pakopos studijų programa, kurią pirmadienį, pasirašydami jungtinės veiklos sutartį, pristatė KTU ir LSMU vadovai.

Šioje bendroje Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų programoje bus specializuojamasi į informacinių technologijų (IT) taikymą sveikatos srityje. Tai vienintelė tokia studijų programa ne tik Lietuvoje, bet ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

Sveikatos informatikoje studentai galės rinktis vieną iš dviejų specializacijų – e. sveikatos technologijas arba biomedicininę informatiką.

Besimokantiems e. sveikatos technologijų specializacijoje, bus siekiama suteikti kuo gilesnes informacinių e. sveikatos sistemų kūrimo ir duomenų analizės žinias. Biomedicininės informatikos specialistai gilins biomedicinines žinias ir specializuotis asmeninių mobilių sveikatinimo IT sprendimų kūrime.

76 proc. jungtinės bakalauro studijų programos Sveikatos informatika sudarys KTU informacinių sistemų studijų programos žinios, 26 proc. – LSMU studijų moduliai.

Sveikatos informatika integruoja abiejų mokslo sričių – medicinos ir informatikos – žinias: tiek kursiniai, tiek baigiamasis darbai bus rengiami konsultuojantis su ekspertais iš abiejų universitetų, papildomus modulius studentai galės rinktis iš bet kurio universiteto.

Technologijos ir medicina – koja kojon

Pristatydamas naująją studijų programą, KTU rektorius Petras Baršauskas pabrėžė, kad sveikatos informatikos programos įsteigimas – naujas žingsnis aukštųjų mokyklų istorijoje.

„Šiandien nuoširdžiai džiaugiuosi, nes tarpsritinės studijos sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Mes nuolat dairydavomės jungtinių studijų programų į užsienio šalių universitetus, tačiau nuo šiol dairytis nereikės – mes tokią studijų programą turėsime čia, Kaune“, – sakė jis.

P. Baršausko teigimu, technologijos ir medicina, kaip ir visame pasaulyje, turi žengti koja kojon. Jis neabejojo, kad sveikatos informatika susilauks tikrai didelio pasisekimo. Rektorius atskleidė, kad sveikatos informatika – ne paskutinė jungtinė KTU ir LSMU studijų programa.

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas tvirtino, kad toks dviejų universitetų jungtinės studijų programos gimimas buvo natūralus.

„Sveikatos mokslų ir informatikos programų sujungimas leidžia neabejoti, kad ją baigę absolventai turės garantuotą darbo vietą. Orientuojamės į visuomenę, kuri šiuo metu yra sveika. Artėjame prie tokio laikmečio, kai per išmaniuosius įrenginius kiekvieną žmogų pasieks individuali medicina“,– teigė LSMU rektorius.

Nauja studijų programų žvaigždė

„Vakarų kontekste su šia studijų programa Lietuvoje jau vėluojame, nes Europoje dešimtys universitetų jau vykdo analogiškas programas. Šios programos atsiradimas yra labai svarbus tiesiogiai gydymu užsiimantiems specialistams ir mokslininkams. Jau laikas Lietuvoje turėti solidžią programą, kuri padėtų diegti ir kurti elektronines ligos istorijas, elektroninių biuletenių išdavimą“, – sakė KTU studijų prorektorius Pranas Žiliukas.

Jo teigimu, IT reikalingos tiesiogiai atpažįstant su diagnoze susijusiems signalams apie žmogaus sveikatą, perduodant vaizdus, kaupiant biologinius žmogaus parametrus. Ligos istorijų, diagnozių, jų saugojimo ir operatyvaus perdavimo popierinės versijos turi būti keičiamos skaitmeninėmis, netgi pasitelkiant mobilias aplikacijas.

Darbo rinkoje Lietuvoje ir užsienyje jaučiamas didelis tokių specialistų poreikis, todėl P. Žiliukas Sveikatos informatiką pavadino nauja studijų programų žvaigžde.

„Programos atsiradimas gali paspartinti ir bendradarbiavimą tarp institucijų bei jų jungimosi procesus. Prognozuojama, kad iki 2050 metų išsivysčiusiose šalyse iki 30 proc. BVP gali sudaryti su sveikata susijusios sritys“, – teigė KTU studijų prorektorius.

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.