gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Populiariausios ir geriausiai apmokamos specialybės PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 09 Lapkritis 2015 15:19

Nuo pat vaikystės tėvai vaikams kartoja: „Gerai mokykis, kad baigęs mokyklą įstotum į universitetą, o ten įgijęs išsilavinimą gautum puikų darbą, kad ne tik duonai, bet ir sviestui ant jos užtektų.“ Tokį moralą girdėdama užaugo ne viena karta, tačiau kaip žinoti, jog pasirinkta specialybė atitiks lūkesčius? Juk gali būti ir taip, kad įgytas diplomas taip ir liks dulkėti stalčiuje be jokios praktinės naudos, tad kaip to išvengti?

Kiekvienais metais sudaromi populiariausių ir geriausiai apmokamų specialybių reitingai. Šis reitingavimas padeda pritaikyti turimas kompetencijas prie esamos darbo rinkos. Na, o kaip jos atrodo pasauliniu mastu?

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) populiariame tinklapyje „Ask men“, kurio pagrindinė veiklos sritis – kurti tvirtas asmenybes, kuriomis visi žavėtųsi, pateikia populiariausių ir geriausiai apmokamų specialybių dešimtuką. Reitingavimo lentelėje puikuojasi tokios specialybės kaip: lėktuvų pilotai, teisininkai, informacinių technologijų (IT), gamtos mokslų specialistai, rinkodaros vadybininkai, architektai, naftos inžinieriai, administratoriai, odontologai ir gydytojai-chirurgai. Minėtos specialybės „turi“ didžiausią paklausą. „Ask men“ šalia aptartų profesijų dešimtuko glaustai nušviečia jų privalumus, nenuslėpdami ir trūkumų. Šis sprendimas puikiai padeda kiekvienam jaunosios amerikiečių kartos atstovui tinkamai pasirinkti norimos profesijos kelią.

Kokios tendencijos Didžiojoje Britanijoje? Pasak tinklapio „This is Money“, finansinės svetainės, sudarytame 2014-ųjų metų 350 populiariausių profesijų pirmajame dešimtuke įsitaisiusios šios specialybės: nekilnojamo turto agentai, administratoriai, lėktuvų pilotai, rinkodaros atstovai, IT specialistai, finansinių institucijų vadybininkai, reklamos ir viešųjų ryšių specialistai, vadybininkai, oro uosto kontrolieriai, teisininkai. Lyginant su JAV sudaryta statistika, Didžiojoje Britanijoje architekto specialybė negali džiaugtis tokia aukšta vieta. Didžiojoje Britanijoje ši profesija užima tik 40 vietą. Netgi tokia gyvybiškai svarbi sritis, kaip kad medicina, netilpo į pirmąjį dešimtuką ir turėjo pasitenkinti 11 vieta.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, šalyje paklausiausios šios profesijos: reklamos ir rinkodaros specialistai, administravimo ir vykdomieji sekretoriai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, verslo paslaugų agentai, buhalteriai, mechanikos inžinieriai, slaugos specialistai, statybos inžinieriai, pardavimo atstovai. Atsižvelgus į statistiką Lietuvoje, ši ne tik skiriasi nuo anksčiau aptartų šalių dešimtukų. Humanitarinių ir socialinių mokslų atstovams – šykšti darbo pasiūla. Tiek JAV, tiek ir Didžiojoje Britanijoje tokia paklausi profesija, kaip kad teisė, Lietuvoje negali pasigirti tokiu statusu. Jos netgi nėra dešimtuke.

Lyginant visų trijų šalių reitingus, galima matyti bendras tendencijas ir kelti hipotezę apie niekur nesitraukiančias profesijas. Modernėjant laikams ir technologijoms sparčiu žingsniu žengiant pirmyn, IT specialistams visada atsiras, ką veikti. Šių specialistų svarba matoma visų trijų valstybių reitinguose.

Rinkos tyrimų bendrovės „Fast Future“, kuri yra įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje, 2015-ųjų metų pradžioje atliktais duomenimis, po dešimtmečio bus paklausiausios tokios specialybės, kurių kol kas net nėra tradiciniuose darbo skelbimuose. Iš tokių verta paminėti: dirbtinių kūno dalių gamintojai ir genetikai, žmogaus atminties praplėtimo ir pildymo specialistai, kosmoso pilotai, virtualūs tarptautinės teisės specialistai, robotų meistrai ir technikai, IT atliekų tvarkytojai, aktuarijai (draudimo technikos specialistai, skaičiuojantys draudimo įmokas (premijas

Remiantis minimomis prognozėmis, galima drąsiai teigti, kad humanitarinių mokslų saulėlydis yra neišvengiamas, o ateitis priklauso tiksliesiems mokslams. Lietuvoje ši sfera dominuoja jau ir šiandien. Galbūt minima statistika ir ateities prognozės padės jaunosios kartos atstovams pasirinkti norimą specialybę, kuri užtikrintų darbo vietą.

http://www.zinauviska.lt/

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.