Erasmus+ mobilumas Portugalijoje

Gegužės 20-24 dienomis grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų dalyvavo Erasmus+  mobilume Portugalijoje, Lousados mieste. Pirmoji diena prasidėjo tradiciniu pasisveikinimu mokykloje, prisistatymais ir šiltais pokalbiais. Dalyvavome pilietinėje akcijoje “Sugalvok svajonę”.  Savaitės eigoje veiklos vyko mokykloje ir netradicinėse aplinkose. Pirmosios dienos pabaigoje buvome supažindinti su portugalams būdingu ir  šioje šalyje labai populiariu banglenčių sportu. Teko išbandyti bangas ir banglentes apžiūrėti iš viršaus ir apačios. Buvo organizuotos įdomios ir prasmingos veiklos informacinių technologijų laboratorijose. Projektavome namus ir atkūrinėjome jau egzistuojančius objektus. Klausėme interaktyvios paskaitos apie tvarumo būtinybę visuotinės klimato kaitos akivaizdoje. Socialinę-kultūrinę dieną praleidome Porto mieste. Mokytojas – gidas supažindino su pagrindiniais Porto miesto istoriniais objektais. Veiklos natūralaus saugomo miško teritorijoje visus sužavėjo pasakojimais. Prasminga buvo rinkti dirvožemio mėginius laboratoriniams tyrimams. Rezultatas – sužinoti iš DNR, kokie gyvūnai gyveno ir gyvena šiose vietovėse. Savaitė prabėgo turiningai ir labai greitai.