Šiaurės Lietuvos ir šiaurės Latvijos gimnazistų susitikimas gimnazijoje

Sausio 26 – 27 dienomis gimnazijoje vyko tarptautinis Erasmus+ sklaidos renginys. Prasidėjęs smagiu svečių sutikimu „Kepurinė“ (mokytojos Birutė ir Sandra) tęsėsi koncertu aktų salėje. Vėliau vyko darbinė konferencija, kur buvo pristatytos net 3 Erasmus+ projektų veiklos: „Technology as a soliution for climate change“ (Lietuva: Lukas Z., Goda M., Urtė K., Austėja K., mokytoja Giedrė Motiejuitė), koordinatorė Violeta Židonienė „Educators for the Green world“ (Latvija: Annija S., Erika S., Daniils P., Danija P., Elza P., Artjoms O., Kristers M., Niklavs F., Artūrs G., Rūdolfs P.),koordinatorė Gunta Tuča ,„Art with trash“ (Lietuva: Martyna R., Paulina R., Karolina R.), koordinatorė Lina Karkliuvienė. Po pristatymų mokiniai turėjo galimybę chemijos laboratorijoje (mokytoja Lina Martinkienė) atlikti įdomiuosius bandymus su vandeniu ir biologijos laboratorijoje (mokytoja Rūta Stankūnienė) stebėti mikroorganizmus, naudodami mikroskopus.

Naudinga ir turininga draugystė tarp Latvijos Alūksnės Ernsta Glika Valstybinės gimnazijos ir Joniškio „Aušros“ gimnazijos tęsiasi jau keletą metų.

Antroji Erasmus+ projektų sklaidos renginio diena (sausio 27d.) gimnazistams buvo ne mažiau įspūdinga nei pirmoji. Po apsilankymo Baltų kultūros pažinimo centre "Baltų kelias", mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Giedrės Motiejuitės ir direktoriaus pavaduotojos Violetos Židonienės apsilankė žaliosios energetikos įmonėje Joniškio UAB "Gren", kuri telkia dėmesį į tvarius, gamtą tausojančius energetikos sprendimus, naudodama atsinaujinančius ir vietinius išteklius. Daug informacijos pamąstymams. Ačiū direktoriui Dainiui Muižiui už malonų priėmimą ir dovanas , inžinieriui už puikią nuotaiką ir įdomų pasakojimą. Linkime mums sėkmės!