TŪM projekto kultūrinio ugdymo programos edukacinė išvyka į Klaipėdą
- Paskelbta: 2025-03-21
- Kategorija: TŪM
Kovo 19 d. keturiasdešimt gimnazistų vyko į Klaipėdą. Mokiniai apsilankė Lietuvos
Muzikos ir Teatro akademijos Klaipėdos fakulteto šokio katedroje. Ten susipažino su
katedros erdvėmis, stebėjo šokio ir edukacijos specialybės studentų atviras klasikinio šokio
paskaitas bei dalyvavo praktiniame šokio užsiėmime, kurį vedė gimnazijos alumnė Adelė
Marija Paulavičiūtė bei jos kurso draugai Solveiga ir Linas.
Po šokio edukacijos gimnazistai pasivaikščiojo po Klaipėdos skulptūrų parką,
kuriame per žaidybines veiklas susipažino su garsių Lietuvos skulptorių kūriniais.
Išvyką gimnazistai užbaigė Klaipėdos koncertų salėje. Mokiniai klausėsi Klaipėdos
kamerinio orkestro edukacinės programos ,,Muzikinė dėlionė. ,,Kam tas muzikantas?“.
Netradiciniame koncerte skambėjusią muziką lydėjo atlikėjų atsivėrimai - asmeninės
muzikantų istorijos. Senovinio pastato erdvėse mokiniai apžiūrėjo net tris parodas: dailininko
Dariaus Tamkevičiaus aliejinės grafikos paveikslus „Dermės“, XX – XXI a. Lietuvoje
cirkuliavusių banknotų, monetų bei proginių medalių ekspoziciją „Mėmelio prisiminimai:
pinigų namai“ bei senovinių ir šiuolaikinių atvirukų apie Klaipėdą ekspoziciją ,,Atviruko kelias“
.
Išvyką organizavo mokytojos Birutė Jurgaitytė, Sandra Paulavičienė, Jurgita
Burauskienė, Kristina Judžentytė.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
