Gimnazijoje „Lietuvių kalbos žodyno“ ekspozicinė spintelė

Jau kelias savaites Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleivių akį traukia „Lietuvių kalbos žodyno“ ekspozicinė spintelė, lietuvybės puoselėtojo Daugvardo Noreikio nuosavybė. Po Lietuvos mokyklas keliaujanti kolekcija unikali, nes „Lietuvių kalbos žodynas“ - vienintelis tokio tipo žodynas indoeuropiečių leksikografijoje ir didžiausias – net 20 tomų sudarantis - XX a. lietuvių kalbotyros veikalas, apimantis lietuvių kalbos raštų ir gyvosios kalbos leksiką nuo 1547 iki 2001 m. Leidinyje, redaguotame ir rašytame kelių kalbininkų kartų, per 70 žodynininkų, kelių tūkstančių žodžių rinkėjų, aprašyta apie 500 000 lietuvių kalbos žodžių. Daugvardo Noreikio tikslas – ne tik eksponuoti kolekciją, bet ir įprasminti žodyno istoriją, reikšmę, priminti Lietuvos moksleiviams, kad esame unikalios, vienos iš turtingiausių ir seniausių pasaulio kalbų sergėtojai. Todėl ekspozicijos autorius suteikia moksleiviams galimybę Žodyną liesti, vartyti, ieškoti žodžių, kuriuos vartojo mūsų senoliai ir kurie gyvi šiandien – didžiuotis kalba, kurią pasaulio kalbininkai vadina muziejumi po atviru dangumi. Šia galimybe pasinaudojo ir IIa klasės gimnazistai.