Šią savaitę vykdomas darbo stebėjimo vizitas Ispanijos mokyklose.

Vykdydami Erasmus+ akreditacijos projekto Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000121974 veiklas direktorius Vidmatas Sutnikas, pavaduotoja ugdymui Violeta Židonienė ir informatikos mokytojas Kęstutis Motiejuitis šią savaitę lankosi Bilbao, Baskų krašto (Ispanija) mokyklose. Pirmąją vizito dieną, balandžio 22, aplankyta Aixerrota BHI mokykla esanti Getxo mieste. Šioje mokykloje mokosi beveik 800 moksleivių bei dirba 100 mokytojų. Tai bendrojo ugdymo mokykla, turinti tarptautinio bakalaureato klases. Pamokos vyksta ispanų, baskų ir anglų kalbomis. Erasmus+ mokyklos koordinatorė ir matematikos mokytoja Blanca Garcia susipažindino mūsų gimnazijos komandą su Ispanijos švietimo sistema, mokyklos infrastruktūra, edukacinėmis erdvėmis. Susitikimo su mokyklos administracija metu aptarti ugdymo proceso organizavimo ypatumai abiejose šalyse, įtraukiojo ugdymo, mokinių lankomumo, mokinių išorinio vertinimo organizavimo klausimai, aptartos švietimo finansavimo, mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos. Stebėta matematikos pamoka. Susitikta su darbuotojais atsakingais už mokyklos skaitmenizavimą, IKT ir inovacijų bei atnaujintų ugdymo programų diegimą, finansų tvarkymą. Su STEAM mokytojų grupės nariais aptarti STEAM dalykų mokymo, projektų organizavimo ypatumai, apžiūrėtos laboratorijos.