gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Gimnaziją aplankė pasaulinio garso profesorė PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 10 Kovas 2015 09:57

Kovo 4 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo Antrojo pasaulinio karo metais čia dirbusių mokytojų Palmyros ir Jurgio Lampsačių  duktė, profesorė Raminta Lampsatis ( Lampsatytė), žinoma pasaulyje pianistė, mokslininkė, Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos dėstytoja. Profesorė pasakojo, kad gyvenanti Berlyne, o dirbanti įvairiuose pasaulio kampeliuose: Jungtinių  Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Anglijos, Kinijos, Italijos konservatorijose. Į Joniškį ir į „Aušros“ gimnaziją profesorė atvyko pasižiūrėti , koks tas miestas Joniškis, kur  mokytojavo jos tėvai. Profesorės mama, kilusi nuo Biržų, Joniškio gimnazijoje dirbusi nuo 1939m., dėsčiusi anglų kalbą ir geografiją. Tėtis, vokiečių kalbos, visuotinio ugdymo ir muzikos mokytojas, į gimnaziją iš Klaipėdos dirbti atvykęs 1941m. Mokytojų šeima Joniškį palikusi 1944m. ir išvykusi į Vokietiją. Pati profesorė Raminta Lampsatis gimusi Čikagoje (JAV).  Ponia Raminta šešiolikos baigusi gimnaziją, 21-erių universitetą, vėliau įgijusi muzikologijos daktaro laipsnį, 27-erių tapusi profesore ir iki šiol dėstanti būsimiems vokalistams ir pianistams. Garsioji muzikologė puikiai kalbanti lietuviškai. Ji minėjo, kad ir jos vokiečių tautybės  vyras bei vaikai taip pat mokantys jos gimtąją kalbą.

Profesorė R.Lampsatis  aktyviai koncertuojanti, dalyvaujanti projektuose, ypač didelį dėmesį skirianti  Lietuvos jauniesiems muzikos talentams. Vieną iš tokių talentų ji sutikusi Šiaulių konservatorijoje- joniškietę dainininkę Ievą Samaitytę. Ponia Lampsatis padėjusi Ievai pasiruošti stojamiesiems egzaminams Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, kur nuo šių metų rudens mergina pradėsianti studijuoti. Ieva ir ponia Raminta  ne tik bendravo su gimnazistais, mokytojais, bet ir dovanojo  nedidelį koncertą. Kiek vėliau viešnia  lankėsi gimnazijos muziejuje. Ypač džiugiai ją nustebino  ten rastos nuotraukos, kuriose ji atpažino savo mylimus žmones. Mokytoja R.Šimkuvienė vedžiojo viešnią gimnazijos koridoriais, parodė klases... Profesorė nudžiugo sužinojusi, kad lipa tais pačiais laiptais ir liečia tuos pačius turėklus, kuriuos lietė ir jos tėveliai. Atsisveikindama Raminta Lampsatis džiaugėsi aplankiusi gimnaziją, kurioje paliktas jai brangių žmonių pėdsakas, ir kvietė moksleivius važiuoti studijuoti į Vokietijos aukštąsias mokyklas, kur mokslas yra nemokamas.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Vilija Bartašienė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.