gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Atvira pamoka „Karžygio sugrįžimas“ PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 17 Rugsėjis 2015 09:38

              Rugsėjo 8 d. Joniškio kultūros centre vyko atviroji pamoka „Karžygio sugrįžimas“, sukvietusi gausų būrį jaunimo iš įvairių rajono mokyklų. Istorijos pamokos metu kalbėta apie Lietuvos partizano Martyno Kliausiaus, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus, vieno iškiliausių Tėvynės laisvės gynėjų, Kęstučio apygardos Genio rinktinės, veikusios Joniškio apskrityje, vėliau pervadintos Kunigaikščio Žvelgaičio rinktinės vardu, įkūrėjo, vado veiklą, vyko jo pomirtinio apdovanojimo iškilmės.

             Renginio vedėja „Aušros“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vilija Bartašienė kreipėsi į visus susirinkusius teigdama, kad ši diena – neeilinė, šiandien minima Vytauto Didžiojo karūnavimo ir padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena. Taip pat šiandien gimtinėn atvežtas kraštiečio Martyno Kliausiaus apdovanojimas – Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžius.

              Atvirojoje pamokoje dalyvavo J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Joniškio garbės pilietis, režisierius, dirigentas Povilas Mataitis, kuris skaitė pranešimą „Partizanų vadas Martynas Kliausius (Tautvydas) – ryškiu meteoru sušvitęs Joniškio krašto Lietuvos laisvės kovų padangėje“. Taip pat kalbėjo istorikas doc. Romas Batūra. Jis pasisakė tema „Šiaurės vidurio ir visos Lietuvos partizanų kovos – šimtmečius trukusių Lietuvos valstybės laisvės kovų tęsinys“. Ištraukas iš P. Mataičio knygos  „Mes norėjome gyventi laisvoje Lietuvoje“ skaitė raiškiojo žodžio meistras, Nacionalinio dramos teatro aktorius Vytautas Rumšas.

                Renginyje dalyvavo Martyno Kliausiaus sūnėnas Dalius Navikas. Jis perdavė rajono merui Gediminui Čepuliui Vyčio kryžiaus ordino Karininko kryžių. Daliaus Naviko teigimu, jie su dideliu džiaugsmu priėmė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės įteiktą apdovanojimą, didžiuojasi dėdės atliktais žygdarbiais kovojant už tėvynės laisvę. O dabar jie nori šį garbingą apdovanojimą grąžinti į tėviškę ir kad čia, joniškio krašte, jis būtų saugomas. Sūnėnas padėkojo visiems, kurie rinko medžiagą, įrodančią apie dėdės atliktus žygdarbius.

                Meras Gediminas Čepulis perėmęs apdovanojimą jį perduos Joniškio istorijos ir kultūros muziejui, kuris jį saugos ir eksponuos. Rajono vadovas padėkojo gynusiems Lietuvos laisvę ir skatino būsimąsias kartas tausoti ir saugoti tai, kas taip sunkiai buvo iškovota; padėkojo šventės sumanytojui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, režisieriui, dirigentui, Joniškio garbės piliečiui Povilui Mataičiui ir rajono garbės kraštotyrininkui, vienam iš Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus įkūrėjų, jam vadovavusiam daugiau kaip dešimtmetį Karoliui Bačioniui už neišsenkamą entuziazmą, atgaivintą istorinę atmintį, visų istorinių faktų, archyvinių dokumentų surinkimą ir pateikimą prezidentūrai.

               Renginyje muzikinius kūrinius atliko Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos duetas ir „Aušros“ gimnazijos mokinių choras (mokytoja Birutė Jurgaitytė).

Neformaliojo švietimo ir pagalbos mokiniui

skyriaus vedėja Vilija Bartašienė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.